Nowość
Wino Langenloiser Riesling Landwein 2020 604917

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Langenloiser Riesling Landwein 2020 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2020.

Wino Langenloiser Riesling Landwein 2020 604917

Białe, Wytrawne 2020 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
79,99 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
19 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów

opis wina

Białe wino pochodzące z Austrii, powstające z popularnego w tych rejonach Europy szczepu – Rieslinga, który doskonale sprawdza się w austriackim klimacie. Chłodny klimat wydobywa z tych gron najlepsze cechy, czyniąc to wino nadzwyczaj przyjemnym w degustacji.

Bukiet aromatów tego Rieslinga otwiera się klasycznie, przez nuty cytrusów, głównie limonki, uzupełnianych przez jabłka i delikatne, jaśminowe refleksy. Na podniebieniu zdecydowanie orzeźwiające, ale przy tym z niezwykle smukłą, elegancką strukturą. Wyrazista kwasowość doskonale równoważy się obecnym cukrem resztkowym, czyniąc je harmonijnym i doskonale ułożonym. Finisz natomiast pozostawia długie i soczyste doznanie na języku.

To wino, które doskonale poradzi sobie w towarzystwie białych mięs, ryb czy owoców morza. Orzeźwiający charakter czyni je dobrym wyborem na ciepłe dni.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Weingut Brundlmayer producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Lekkie budowa

Oceny użytkowników o: Langenloiser Riesling Landwein

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom