Wino Langenloiser Riesling Landwein 604917

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Langenloiser Riesling Landwein w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Langenloiser Riesling Landwein 604917

Białe, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
79.99 zł

podstawowa

59 sprzedanych butelek
9.14 średnia ocen: 7 głosów

Opis Langenloiser Riesling Landwein

Białe wino pochodzące z Austrii, powstające z popularnego w tych rejonach Europy szczepu – Rieslinga, który doskonale sprawdza się w austriackim klimacie. Chłodny klimat wydobywa z tych gron najlepsze cechy, czyniąc to wino nadzwyczaj przyjemnym w degustacji.

Bukiet aromatów tego Rieslinga otwiera się klasycznie, przez nuty cytrusów, głównie limonki, uzupełnianych przez jabłka i delikatne, jaśminowe refleksy. Na podniebieniu zdecydowanie orzeźwiające, ale przy tym z niezwykle smukłą, elegancką strukturą. Wyrazista kwasowość doskonale równoważy się obecnym cukrem resztkowym, czyniąc je harmonijnym i doskonale ułożonym. Finisz natomiast pozostawia długie i soczyste doznanie na języku.

To wino, które doskonale poradzi sobie w towarzystwie białych mięs, ryb czy owoców morza. Orzeźwiający charakter czyni je dobrym wyborem na ciepłe dni.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Weingut Brundlmayer producent

Charakterystyka Langenloiser Riesling Landwein

Rześko smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Lekkie budowa

Oceny użytkowników o: Langenloiser Riesling Landwein

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8ocena

Riesling spod ręki Willi’ego Bründlmayera, którym znajdziecie wszystko, czego można spodziwać się po tym szczepie – są brzoskwinie, jabłka, odrobina wosku i mgnienie mineralności. W ustach wypełnione świeżym, soczystym owocem: cytryną, ananasem, brzoskwinią i mango. Niezły, delikatnie ziołowy finisz i świetny kwasowy kręgosłup.

10ocena
14.09.2022
Opinia zweryfikowana

Riesling to riesling . Zawsze bardzo dobry. A do dań idealny . Polecam

8ocena
21.08.2022
Opinia zweryfikowana

Solidny, elegancki riesling od znanego i cenionego producenta. Dobrze wydane pieniądze

10ocena

Austriackie mistrzostwo na 10. Dawno nie smakowałam tak idealnego Rieslinga. Może dawno temu w Wiedniu. Polecam!

10ocena

Dzisiaj wybraliśmy Riesling, robi się cieplej - ale jeszcze nie tak ciepło żeby pić Prosecco czy Cava'ę. Aga od zawsze lubiła białe wina - ja raczej nie... Ale jeśli mamy wspólnie wyrazić opinię to przy tym winie "spotkaliśmy się" z gustami w temacie "wino białe". Do tej pory nasze ulubione „białe”. Pije się je z niespotykaną łatwością (trzeba uważać z tempem:).

9ocena
28.05.2022

Świetny Riesling od świetnego producenta, mamy tutaj dużo skórki z limnonki, cytrusów, jabłka, jaśmin, świetna orzeźwiająca kwasowość przełamana minimalną słodyczą. Do sznycle po wiedeńsku zawsze piłem Gruner Vetlinera, ale może tym razem spróbuje go sparować z tym Rieslingiem? Warto sprawdzić, do owoców morza sprawdzi się na idealnie.