Wino Labastide Dauzac AOC Margaux 2017 604854

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Labastide Dauzac AOC Margaux 2017 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Labastide Dauzac AOC Margaux 2017 604854

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
AOC Margaux Apelacja
234.00 zł

podstawowa

40 sprzedanych butelek
9.50 średnia ocen: 2 głosów

Opis Labastide Dauzac AOC Margaux 2017

Przed degustacją wina Labastide Dauzac Margaux AOC sugerujemy napowietrzyć butelkę. Dzięki temu będzie można dostrzec jego złożony bukiet. Winogrona szczepów Cabernet Sauvignon oraz Merlot zbierane są ręcznie do małych skrzynek i sortowane na stolikach po zerwaniu. Fermentacja następuje w regulowanych termicznie kadziach ze stali nierdzewnej z opatentowanym systemem rozdrabniania. Następnie wino dojrzewa przez 18 miesięcy.

Głęboki, fioletowo czerwony kolor wyraża subtelną równowagę połączenia owoców, kwiatów i przypraw ze złożonym ciałem i garbnikami, które wspólnie zapewniają wyjątkowe doznania smakowe. Nos jest owocowy oraz pełen przypraw. Wino na podniebieniu zachowuje subtelną równowagę pomiędzy bogactwem garbników i aromatyczną różnorodnością owoców. Cabernet Sauvignon dominuje swoją złożonością, elegancją i mineralnością, a Merlot dodaje krągłości i jedwabistości.

Doskonale komponuje się z wołowiną, jagnięciną, dziczyzną i drobiem. Labastide Dauzac Margaux AOC sprawdzi się wyśmienicie na prezent, ponieważ stanowi klasę samą w sobie. Wino z potencjałem do starzenia.

Winnica Chateau Dauzac

Chateau Dauzac to winnica, która zasłynęła ze swoich niebywałych kupaży opartych w głównej mierze na Cabernet Sauvignon, zlokalizowana w gminie Labarde w apelacji Margaux, dodatkowo znajdując zaklasyfikowana jako piąta w klasyfikacji Medoc oraz Graves z 1855 roku. W latach 80. XIX wieku winnice Dauzac były miejscem prób, które doprowadziły do opracowania fungicydu zdolnego zwalczać mączniaka rzekomego, znanego jako "bouillie bordelaise".

Posiadłość Dauzac obejmuje 120 hektarów ziemi, z czego cztery hektary znajdują się poza apelacją Marguax kwalifikując się w ramach apelacji Haut-Medoc. Winnice obsadzone są w 65% szczepem Cabernet Sauvignon, podczas gdy pozostałą część stanowią nasadzenia Merlot. Z tych owoców produkuje się Grand Vin posiadłości, jak również drugą etykietę - La Bastide Dauzac. Działka w Haut Medoc natomiast dostarcza owoce dla trzeciego wina - Chateau Labarde.

Nagrody: Labastide Dauzac AOC Margaux 2017

  • Jean-Marc Quarin – 86/100
  • Bettane et Desseauve - 14/20

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
18 leżakowanie
Château Dauzac producent

Charakterystyka Labastide Dauzac AOC Margaux 2017

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Labastide Dauzac AOC Margaux 2017

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom