Wino La Spinetta Bordini DOCG Barbaresco 2019 604992

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino La Spinetta Bordini DOCG Barbaresco 2019 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino La Spinetta Bordini DOCG Barbaresco 2019 604992

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOCG Barbaresco Apelacja
299.00 zł

podstawowa

33 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 2 głosów

Opis La Spinetta Bordini DOCG Barbaresco 2019

Barbaresco Bordini to wykwintne włoskie wino z winnicy Bordini a Neive. Powstałe w 100% ze szczepu Nebbiolo. Maceracja i fermentacja alkoholowa zachodzi w kadziach z kontrolowaną temperaturą przez około 15 dni. Dodatkowo przeprowadzana jest fermentacja malolaktyczna w używanych wcześniej beczkach z dębu francuskiego. Po tej fermentacji, wino leżakuje jeszcze 20 miesięcy. Na koniec jest przelewane do butelek, w których to dojrzewa przez kolejne pół roku.

La Spinetta Barbaresco Bordini ukrywa w sobie zawartość alkoholu na poziomie 14,5 %. Wino to jest niezwykle eleganckie z delikatnymi garbnikami. Butelka po otwarciu uwolni całą gamę czerwonych owoców, nuty śliwek, brzoskwini czy pomarańczy. Na podniebieniu urzekną nas smaki czekolady oraz orzechów. Finisz jest bardzo długi z owocowym zakończeniem.

La Spinetta Barbaresco Bordini jest czerwonym winem polecanym do czerwonego mięsa, sosów grzybowych. Bardzo dobrze współgra z grillowaną jagnięciną.

Winnica La Spinetta

La Spinetta to włoski producent wina produkujący znany z produkcji win w Piemoncie. Jest szczególnie znany ze swoich win Barbaresco i Barolo Campe, a także innowacyjnej mieszanki Nebbiolo i Barbery zwanej Pin. Wina te są znane ze swojego dojrzałego, zmysłowego stylu i można je pić młode lub starzone przez wiele lat.

Posiadłość została założona w 1977 roku, początkowo produkcja koncentrowała się na Moscato. W 1985 roku La Spinetta wypuściła na rynek swoje pierwsze czerwone wino, Cà di Pian pod apelacją Barbera d'Asti. Pin został wprowadzony w 1989 roku, a pierwsze Nebbiolo z wyszczególnionej winnicy, Barbaresco Gallina, zostało wydane w 1995 roku.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
20 leżakowanie
Rivetti La Spinetta producent

Charakterystyka La Spinetta Bordini DOCG Barbaresco 2019

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: La Spinetta Bordini DOCG Barbaresco 2019

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
10ocena
12.09.2022

Świeższy rocznik tego Barbaresco emanuje swoją mocną strukturą, taniną i bardzo ekspresyjnym owocem z nutami dymu i kakao. Z wiekiem będzie łagodnieć i dojrzewać, ale już teraz jest się nad czym pochylić - kompleksowe doświadczenie pozwala na długą refleksję nad tym winem. W między czasie można zdążyć zgłodnieć i wówczas do tego kieliszka - kawałek steka będzie jak znalazł.