Wino La Spinetta Bordini DOCG Barbaresco 2018 604855

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino La Spinetta Bordini DOCG Barbaresco 2018 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino La Spinetta Bordini DOCG Barbaresco 2018 604855

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOCG Barbaresco Apelacja
299.00 zł

podstawowa

5 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 2 głosów

Opis La Spinetta Bordini DOCG Barbaresco 2018

Barbaresco Bordini to wykwintne włoskie wino z winnicy Bordini a Neive. Powstałe w 100% ze szczepu Nebbiolo. Maceracja i fermentacja alkoholowa zachodzi w kadziach z kontrolowaną temperaturą przez około 15 dni. Dodatkowo przeprowadzana jest fermentacja malolaktyczna w używanych wcześniej beczkach z dębu francuskiego. Po tej fermentacji, wino leżakuje jeszcze 20 miesięcy. Na koniec jest przelewane do butelek, w których to dojrzewa przez kolejne pół roku.

La Spinetta Barbaresco Bordini ukrywa w sobie zawartość alkoholu na poziomie 14,5 %. Wino to jest niezwykle eleganckie z delikatnymi garbnikami. Butelka po otwarciu uwolni całą gamę czerwonych owoców, nuty śliwek, brzoskwini czy pomarańczy. Na podniebieniu urzekną nas smaki czekolady oraz orzechów. Finisz jest bardzo długi z owocowym zakończeniem.

La Spinetta Barbaresco Bordini jest czerwonym winem polecanym do czerwonego mięsa, sosów grzybowych. Bardzo dobrze współgra z grillowaną jagnięciną.

Opinie o winie La Spinetta ’Bordini’ DOCG Barbaresco 2018


„Dojrzałe, otulające i urzekające przez swój niezwykły profil aromatyczny, bogate w wiśnie, nuty pomarańczy i soku cedrowego. W tle nuty drzewa sandałowego, liści zielonej herbaty i eukaliptusa. Średnio-pełne, okrągłe i soczyste, oferuje słodkie taniny oraz długi i urzekający finisz. Warto otworzyć już teraz.” – Raffaele Vecchione - WinesCritic.com

Winnica La Spinetta


La Spinetta to włoski producent wina produkujący znany z produkcji win w Piemoncie. Jest szczególnie znany ze swoich win Barbaresco i Barolo Campe, a także innowacyjnej mieszanki Nebbiolo i Barbery zwanej Pin. Wina te są znane ze swojego dojrzałego, zmysłowego stylu i można je pić młode lub starzone przez wiele lat.

Posiadłość została założona w 1977 roku, początkowo produkcja koncentrowała się na Moscato. W 1985 roku La Spinetta wypuściła na rynek swoje pierwsze czerwone wino, Cà di Pian pod apelacją Barbera d'Asti. Pin został wprowadzony w 1989 roku, a pierwsze Nebbiolo z wyszczególnionej winnicy, Barbaresco Gallina, zostało wydane w 1995 roku.

Nagrody: La Spinetta ’Bordini’ DOCG Barbaresco 2018


  • Raffaele Vecchione - WinesCritic.com - 93/100

18°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
20 leżakowanie
Rivetti La Spinetta producent

Charakterystyka La Spinetta Bordini DOCG Barbaresco 2018

Brzytwa smak
Beczka aromat
Gładkie gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: La Spinetta Bordini DOCG Barbaresco 2018

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena
12.09.2022

Fantastyczne Barbaresco, pełne migdałów, herbaty, ekspresyjnych jasnych owoców, a przy tym także pełne skóry, nut kakao, urzekające bardzo dojrzałym finiszem. Struktura jak to w przypadku Nebbiolo - potężna, ale też jest tu jedwabna elegancja, która sprawia że ta mocarność przemienia się w subtelne doświadczenie. Warto sprawdzić jak się rozwinie!