Wino La Spinetta Barolo Garretti 602555

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino La Spinetta Barolo Garretti w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino La Spinetta Barolo Garretti 602555

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOCG Barolo Apelacja
430.00 zł

podstawowa

13 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 2 głosów
1 nagrody winiarskie

Opis La Spinetta Barolo Garretti

La Spinetta Barolo Garretti o pięknych kwiatowych nutach, przyprawowych akcentach i z mnóstwem czerwonych wiśni...To włoskie, czerwone wino to kwintesencja win Barolo. La Spinetta przygotowało wino o delikatnie czerwonej barwie charakterystycznej dla szczepu Nebbiolo. Wytrawne wino pełne jest łagodnych nut tytoniu, płatków róży i suszonych truskawek. Wino jest pełne, jedwabiste, eleganckie, aksamitne z lekko ziemistym finiszem. To wino z Piemontu jest gęste i niepowtarzalne. Kolejny rewelacyjny rocznik od La Spinetty.

Opinie o winie La Spinetta Barolo Garretti

„Barolo zrobione z owoców z młodszych winorośli Cru Garretti w gminie Grinzane Cavour, w której La Spinetta ma swoją ultranowoczesną winiarnię. Barolo Vigneto Garretti z 2016 roku oferuje hojną i przystępną osobowość, która sprawia, że wino to jest optymalne do picia zdecydowanie wcześniej niż ich flagowe Barolo Campe. Bukiet jest warstwowy i bogaty w ciemne owoce, lukrecję, smołę i prażony anyż. Taniny są okrągłe i dobrze wkomponowane w tym roczniku, ukazując siłę i elegancję.”- Robert Parker, The Wine Advocate

„Masywne Barolo z klasycznymi aromatami wiśni, suszonych ziół, kandyzowanej skórki pomarańczy i smoły. Na podniebieniu soczyste i apetyczne z dużą ilością orzeźwiającej skórki cytrynowej, otoczonej mocnymi taninami. Duże wino!”. – James Suckling

Winnica La Spinetta

La Spinetta to włoski producent wina produkujący znany z produkcji win w Piemoncie. Jest szczególnie znany ze swoich win Barbaresco i Barolo Campe, a także innowacyjnej mieszanki Nebbiolo i Barbery zwanej Pin. Wina te są znane ze swojego dojrzałego, zmysłowego stylu i można je pić młode lub starzone przez wiele lat.

Posiadłość została założona w 1977 roku, początkowo produkcja koncentrowała się na Moscato. W 1985 roku La Spinetta wypuściła na rynek swoje pierwsze czerwone wino, Cà di Pian pod apelacją Barbera d'Asti. Pin został wprowadzony w 1989 roku, a pierwsze Nebbiolo z wyszczególnionej winnicy, Barbaresco Gallina, zostało wydane w 1995 roku.

18°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
20 leżakowanie
Rivetti La Spinetta producent

Charakterystyka La Spinetta Barolo Garretti

Brzytwa smak
Beczka aromat
Gładkie gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: La Spinetta Barolo Garretti

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom