Nowość
Wino La Rioja Alta Reserva Vina Ardanza DOCa Rioja 2016 605058

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino La Rioja Alta Reserva Vina Ardanza DOCa Rioja 2016 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2016.

Wino La Rioja Alta Reserva Vina Ardanza DOCa Rioja 2016 605058

Czerwone, Wytrawne 2016 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
DOC Rioja Apelacja
229.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
37 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis La Rioja Alta Reserva Vina Ardanza DOCa Rioja 2016

Czerwone wino wytrawne z jednego z najsłynniejszych regionów winiarskiej Europy – Rioja ulokowanej w Hiszpanii. 78% wina tworzy szczep Tempranillo, pozostałą część zaś stanowi Garnacha. Tempranillo dojrzewa przez 36 miesięcy w dębowych beczkach, podczas gdy Garnacha leżakuje przez 30 miesięcy w beczkach młodszych.

Wino charakteryzuje się głęboką czerwoną barwą i bukietem pełnym nut balsamicznych i przyprawowych. Dominuje lukrecja, wanilia, cynamon z akcentami kakao, kawy i orzechów, a wszystko to podszyte nutami czerwonych owoców. Niebywały balans na podniebieniu zniewala harmonią pomiędzy świeżością, a dojrzałością i elegancją, oferując złożoną strukturę z wyrazistymi garbnikami. Długi i pełny finisz skrywa w sobie bukiet przypraw, lukrecji i wanilii z akcentami dojrzałych owoców.

Vina Ardanza Reserva idealnie sprawdzi się przy grillowanej jagnięcinie, przy potrawach z dziczyzny oraz przy desce dojrzewających serów.

Opinie o La Rioja Alta Reserva Vina Ardanza DOCa Rioja 2016

„Kolor: ciemny wiśniowy. Aromat: Dojrzałe owoce, akcenty dojrzałego drewna, tytoń, słodkie przyprawy. Paleta: pikantna, krągłe taniny, długie, intensywne, eleganckie.” - Guia Penin

Winnica La Rioja Alta

La Rioja Alta to jedna z najważniejszych posiadłości w regionie Rioja, założona w 1890 roku przez pięć rodzin Riojan i Basków. Jest szczególnie znana z klasycznych w stylu, przyprawowych win klasy Gran Reserva, które mogą starzeć się z wdziękiem przez wiele dziesięcioleci. Winiarnia dzieli swoją nazwę z podregionem Rioja Alta (Górna Rioja), w którym znajduje się wiele jej winnic.

Posiadłość składa się z około 400 hektarów (1000 akrów) winnic wokół Rioja, obsadzonych głównie Tempranillo, ale z bogactwem innych odmian, w tym Graciano, Garnacha i Mazuelo. Rdzenna winiarnia La Rioja Alta znajduje się w Haro, ale jest też druga lokalizacja w Labastida w Rioja Alavesa, która została zbudowana w 1996 roku. W winnicy Haro znajduje się bednarnia, w której beczki są produkowane z dębu amerykańskiego.

Nagrody: La Rioja Alta Reserva Vina Ardanza DOCa Rioja 2016

  • Tim Atkin – 94/100
  • Decanter – 94/100
  • Guia Penin - 95/100

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
36 leżakowanie
La Rioja Alta producent

Charakterystyka La Rioja Alta Reserva Vina Ardanza DOCa Rioja 2016

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: La Rioja Alta Reserva Vina Ardanza DOCa Rioja 2016

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.