Wino La Chapelle de La Mission Haut-Brion Pessac-Léognan Rouge AOC 2010 601875

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino La Chapelle de La Mission Haut-Brion Pessac-Léognan Rouge AOC 2010 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino La Chapelle de La Mission Haut-Brion Pessac-Léognan Rouge AOC 2010 601875

Spokojne Kategoria
AOC Pessac-Leognan Apelacja
1399.00 zł

podstawowa

0 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów
91 ocena sommeliera
3 nagrody winiarskie

Opis La Chapelle de La Mission Haut-Brion Pessac-Léognan Rouge AOC 2010

Potężne wino pochodzące z Bodeaux. Połączenie trzech szczepów takich jak Merlot Noir (27%), Cabernet Franc (26%) i Cabernet Sauvignon (47%). Dojrzewało w nowych beczkach z dębu francuskiego (25%) przez 18 miesięcy. Rocznik 2010 jest rocznikiem w którym powstały wina najbardziej skoncentrowane oraz o najgłębszym kolorze. Dzięki suszy i niedoborowi wody, winorośla w pewnym sensie były skazane na odwodnienie, co spowodowało zagęszczenie soku winogronowego i uzyskanie najlepszych wartości, w szczególności pod względem zawartości cukru. Potencjał dojrzewania tego wina to: 2021-2030

Bukiet wina jest bardzo rozbudowany. Wyczujemy aromaty czarnych owoców, wiśni oraz czarnej porzeczki z dodatkami lukrecji, tytoniu a nawet spalonej ziemi.

Wino potężne, idealne w połączeniu z czerwonym mięsem czy pieczoną gęsią. Będzie również świetnie współgrało z twardymi serami.

Opinie o winie La Chapelle de La Mission Haut-Brion Pessac-Léognan Rouge AOC 2010


„La Chapelle de la Mission z 2010 roku to mieszanka 47% Cabernet Sauvignon, 27% Merlot i reszty Cabernet Franc, co stanowi wysoki procent w przypadku tego ostatniego szczepu. Mięsiste, soczyste i bogate jak z 2009 roku (co mnie zaskoczyło). Potężne wino, z klasycznym charakterem Graves - spalonej ziemi, płonącego żaru, węgla drzewnego i dużej ilości czarnej wiśni i czarnej porzeczki. Imponujący poziom owoców, a konsystencja i czystość ujmująca.” - Wine Advocate-Parker

Winnica Château La Mission Haut-Brion


Château La Mission Haut-Brion to posiadłość w apelacji Pessac-Léognan w północnej części Graves, kilka kilometrów na południowy zachód od centrum Bordeaux. Jego sąsiednia i siostrzana posiadłość Château Haut-Brion była jedyną posiadłością z regionu ujętą w klasyfikacji Bordeaux z 1855 r. Wzięła swoją nazwę od misjonarzy lazarytów, którzy byli jej właścicielami od 1682 roku do rewolucji francuskiej. Od 1983 roku jest własnością Domaine Clarence Dillon, właściciela Haut-Brion.

Winnica dzieli ten sam żwirowy teren co Haut-Brion. Około 27 hektarów (66 akrów) obsadza się czerwonymi winogronami, w tym 47 procent Cabernet Sauvignon, 43 procent Merlot i 10 procent Cabernet Franc. Nieco ponad trzy hektary (siedem akrów) obsadzone są uprawami Semillon i Sauvignon Blanc.

La Chapelle de La Mission Haut-Brion jest drugim winem od 2006 roku, kiedy to zastąpiło Château La Tour Haut-Brion. Wina są szczególnie znane ze swojej intensywności owoców, zaokrąglonej, obfitej konsystencji i jedwabistych tanin.

Apelacja Pessac-Leognan


W 1986 roku w Graves utworzono nową apelację, opartą na regionach Pessac i Léognan. Pessac-Léognan ma najlepsze gleby w regionie, bardzo podobne do tych w Médoc, chociaż głębokość żwiru jest bardziej zmienna. Słynie z wielkich win takich jak Chateau Haut-Brion, czy Chateau Smith Haut Lafite.

Nagrody: La Chapelle de La Mission Haut-Brion Pessac-Léognan Rouge AOC 2010


  • Robert Parker– 93/100
  • James Suckling– 96/100
  • Wine Spectator – 93/100

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
22 leżakowanie
Château La Mission Haut Brion producent

Charakterystyka La Chapelle de La Mission Haut-Brion Pessac-Léognan Rouge AOC 2010

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: La Chapelle de La Mission Haut-Brion Pessac-Léognan Rouge AOC 2010

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.