Wino Ken Forrester Petit Pinotage 2019 0,75 l 603224

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Ken Forrester Petit Pinotage 2019 0,75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2019.

Wino Ken Forrester Petit Pinotage 2019 0,75 l 603224

Czerwone, Wytrawne 2019 0,75 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
68,99 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
436 sprzedanych butelek
8,00 średnia ocen: 3 głosów
86 ocena sommeliera

opis wina

Ken Forrester Petit Pinotage to doskonałe, czerwone wino ze świetnego regionu Stellenbosch w RPA. Wino łączy w sobie klasyczne aromaty charakterystyczne dla szczepu pinotage wraz z nowoczesnym, owocowym stylem, który zawdzięczamy dokładnie przemyślanemu procesowi produkcji. To wytrawne wino charakteryzuje się aromatami pikantnej morwy, śliwki i wiśni przeplatanymi dymnymi niuansami. Na podniebieniu wino jest soczyste, miękkie, bardzo skoncentrowane i owocowe. Dominują tu owoce jagodowe, czerwona porzeczka i czarny bez. W smaku jest delikatnie ostre i orzeźwiające, dzięki czemu doskonale także sprawdzi się delikatnie schłodzone. Wino jest gotowe do picia, jednak spokojnie może poczekać na specjalną okazję jeszcze 3-5 lat.

17°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
0 leżakowanie
Ken Forrester producent

Charakterystyka wina

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Świetnie zrobione wino, umiejętnie balansujące pomiędzy atrkcyjnością i klasyką gatunku. Bogarte, intensywne aromaty czerwonych owoców i garść przypraw, ulokowane w całkiem charakternym i sprężystym ciele


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
6ocena
28.08.2020

Ja nie podzielam zachwytów moich poprzedników. Ot, poprawne, ale płaskie i jednowymiarowe pinotage. Nie jest złe, ale też i niewarte zapamiętania. Coffee pinotage dostępne w Winezji jest winem ciekawszym, choć dwukrotnie tańszym.

9ocena
02.06.2020

Cóż to jest za wino! Po pierwszym kieliszku pokłóciliśmy się o nie z mężem. Kolejny wprowadził już pełną zgodność. Na pewno nie jest to wino łatwe. Wymaga czasu, powietrza i odrobiny odwagi. Mocne, pełne, dymne, pikatne. Polecam szukającym głębi i wyjątkowych smaków.

9ocena
08.04.2018

Świetne wino, bardzo nietypowe! Ma piękny kolor i bardzo przyjemny aromat, jak już nacieszymy zmysł wzroku i powonienia i przejdziemy do zmysłu smaku, również się nie rozczarujemy :) Bardzo ciekawa kompozycja ciemny owoców, przypraw i no właśnie ja czuję w nim dym i czekoladę, czy faktycznie?! Trzeba spróbować, do czego zachęcam! Najlepsze wino z RPA, jakie kupiłem dotychczas na Winezji.