Wino Ken Forrester Chenin Blanc Old Vines Reserve 603223

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Ken Forrester Chenin Blanc Old Vines Reserve w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Ken Forrester Chenin Blanc Old Vines Reserve 603223

Białe, Wytrawne 0.70 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
99.99 zł

podstawowa

253 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 6 głosów
90 ocena sommeliera

Opis Ken Forrester Chenin Blanc Old Vines Reserve

Ken Forrester Chenin Blanc Old Vines Reserve to wyjątkowe, białe wino z RPA. Jego niezwykłość widoczna jest od razu po kolorze - wino ma piękną, złotą, pełną barwę. W nosie urzeka aromatem melona z delikatnie pikantnym aromatem pieczonego jabłka. To wytrawne wino jest złożone, z doskonałą, lekką mineralnością oraz naturalną słodyczą miodu i karmelu. Wino jest pięknie ułożone, harmonijne, zrównoważone pomiędzy owocowością a delikatnymi smakami dębu i wanilii pochodzących od beczki. Owoce na to wino były ręcznie zbierane, starannie dobrane i pochodzą ze starych krzewów odmiany Chenin Blanc. To wino jest niezwykle eleganckie, bogate, pełne i dojrzałe.

10°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
9 leżakowanie
Ken Forrester producent

Charakterystyka Ken Forrester Chenin Blanc Old Vines Reserve

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Świeże gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Ken Forrester Chenin Blanc Old Vines Reserve

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
28.06.2022

Dobre! Jest i „słodycz” i cytrusy! Świetne wino solo i jako szprycer. Zdecydowanie do powtórki.

zbiory pochodzą z jednego z najstarszych regionów Stellenbosch w RPA. Region słynie z wybitnych białych win. Bez wątpienia wpływ na taką ocenę ma lokalizacja i panujący śródziemnomorski klimat. Nasz Chenin Blanc sadzony jest bliżej oceanu dzięki temu grono chronione jest przed przegrzaniem słonecznym. Kieliszek tego wina przepełniony jest elegancją i przy tym pozytywnie mnie nastraja. W szkle gęsta złożona struktura, gdzie dominuje dojrzała brzoskwinia w syropie zaś w tle przeplatają się – cytrusy, zioła, pieczone jabłka, gruszki i ku mojemu zaskoczeniu - waniliowy jogurt. Zaś na deser, niesamowity finisz obdarowuje nas nutami kwiatowego miodu. Polecam do grillowanych krewetek marynowanych w cytrusach i ziołach lub pieczonego sandacza. Pkt.78

19.01.2019

Bardzo ładne i pełne chenin blanc. z umiarem potraktowane dębowymi beczkami. Owocowy i lekko waniliowy nos, smak cytrusów i owoców podparty elegancka dębową wanilią i orzechowo-maślanymi akcentami. Zgodziłbym się z oceną eksperta Winezji: 9 z przodu!