Wino Joseph Drouhin Pommard 2018 604625

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Joseph Drouhin Pommard 2018 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Joseph Drouhin Pommard 2018 604625

Czerwone, Wytrawne 0.75 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Bourgogne Apelacja
329.00 zł

podstawowa

0 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Joseph Drouhin Pommard 2018

Joseph Drouhin Pommard 2018 to wspaniały Burgund, godny swojej reputacji. Intensywny, jasny, czerwony kolor; mocny nos, z nutami czarnej wiśni i przypraw, ewoluujący w kierunku aromatów młodej skóry. Na podniebieniu taniny dają wrażenie jędrności, nieco złagodzone przyjemną, harmonijną konsystencją. Są wyrafinowane i nadają ciału miłą krągłość. Elegancki posmak. W posmaku trwałe smaki. Powstał w 100% ze szczepu Pinot Noir. Leżakował od 14 do 18 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego (20% nowej beczki) i zawiera 13,5% alkoholu. Potencjał dojrzewania od 8 do 20 lat.

Joseph Drouhin Pommard z rocznika 2018 zasługuje na bardziej tradycyjną kuchnię: czerwone mięso w lekkich sosach, dziczyzna, czy dojrzałe sery. Można również serwować z pieczonym drobiem, grillowanymi mięsami i miękkimi serami, takimi jak Reblochon czy Brie.

Pommard to bardzo znana wioska położona na południe od Beaune. Winorośl musiała tu być sadzona od bardzo dawna, gdyż właśnie w tym miejscu, ponad 2000 lat temu Galowie wyselekcjonowali i rozmnożyli szczep Pinot Noir. Być może nazwa Pommard pochodzi od świątyni poświęconej bogini celtyckiej Pomonie.

Opinie o winie Joseph Drouhin Pommard 2018


Wspaniały Burgund, godny swojej renomy. Intensywny, jasno-czerwony kolor, mocny nos, z nutami czarnej wiśni i przypraw, ewoluujący w kierunku aromatów skóry. Na podniebieniu garbniki dają wrażenie jędrności, nieco złagodzone przyjemną, gładką fakturą. Véronique Boss-Drouhin

Winnica Domaine Drouhin


W 1880 roku pochodzący z regionu Chablis Joseph Drouhin, wybrał miasto Beaune, na siedzibę swojej firmy winiarskiej. Z biegiem lat i z każdym kolejnym pokoleniem liczba winnic zwiększała się. Obecnie rodzinne imperium posiada winnice we wszystkich kluczowych regionach Burgundii, a większość z nich znajduje się w obszarach premier i grand crus.

Posiadłość składa się z prawie 4 hektarów (10 akrów) ziemi w winnicach grand cru Vaudésir, Les Clos, Les Preuses i Bougros, a także około 7 ha (17 akrów) winnic Chablis Premier Cru i 68 ha (168 akrów) ziemi Chablis, po obu stronach rzeki Serein. Miejsca te składają się głównie z gleby kimerydzkiej – mieszanki wapienia, gliny i skamieniałych muszli ostryg.

Na każdym etapie tworzenia wina widać głęboki szacunek dla natury, dlatego wszystkie winnice uprawiane są metodami biologicznymi i biodynamicznymi. Styl Joseph Drouhin łączy harmonię i wyjątkowy charakter, zapewniając niekończącą się przyjemność, płynącą z degustacji wybornych win.

16°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
18 leżakowanie
JOSEPH DROUHIN producent

Oceny użytkowników o: Joseph Drouhin Pommard 2018

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.