Wino Joseph Drouhin Corton Grand Cru 2018 604550

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Joseph Drouhin Corton Grand Cru 2018 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Joseph Drouhin Corton Grand Cru 2018 604550

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Corton-Charlemagne Grand Cru Apelacja
999.00 zł

podstawowa

0 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 2 głosów

Opis Joseph Drouhin Corton Grand Cru 2018

Joseph Drouhin jeden z najlepszych i najbardziej uważanych producentów w świecie winiarstwa. Wino Joseph Drouhin AOC Corton Grand Cru 2018 rocznik został stworzony w 100% ze szczepu Pinot Noir tak charakterystyczna i najważniejsza dla regionu Francuskiej Burgundii. Grand Cru najwyższa klasa z klasyfikacji Burgundzkiej. Gleba na której rosło wino jest mieszanką gliny i małych kamieni która tworzy idealne warunki dla tego szczepu, dochodzi do tego biodynamiczna uprawa winorośli. 20% wina zostało postarzone w nowych beczkach z dębu Francuskiego przez 14-18 miesięcy.

Rocznik 2018 ma głęboki kolor czerwieni i wraz z napowietrzeniem nos jest mocny i intensywny. Z aromatów pojawiają się kandyzowane owoce oraz przyprawy. W ustach dobrze zbudowane wino z dobrą strukturą ale bez ciężkich tanin. Kwasowość jest dobrze zrównoważona z zawartością alkoholu.

Wino Wino Joseph Drouhin AOC Corton Grand Cru 2018 najlepiej podać z dojrzewającą wołowiną, dziczyzną lub jagnięciną, można dorzucić większą ilość przypraw i stworzyć gulasz lub typową dla Francji wołowinę po Burgundzku. Wino najlepiej podawać w temperaturze 16°C.

15°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
18 leżakowanie
JOSEPH DROUHIN producent

Charakterystyka Joseph Drouhin Corton Grand Cru 2018

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Joseph Drouhin Corton Grand Cru 2018

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena
12.09.2022

Niebywała dojrzałość owocu, kandyzowanego, suszonego, skoncentrowanego. Do tego przyprawy i nuta skóry, finisz długi i potężny. Niezwykle kompleksowa struktura zapewniająca medytacyjne doświadczenie podczas degustacji. Wino o którym pamięta się bardzo długo, a nie zapominać warto, bo to rocznik który chętnie jeszcze podojrzewa.