Wino Joseph Drouhin 'Clos Des Godeaux' AOC Savigny-Les-Beaune 2018 604866

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Joseph Drouhin 'Clos Des Godeaux' AOC Savigny-Les-Beaune 2018 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Joseph Drouhin 'Clos Des Godeaux' AOC Savigny-Les-Beaune 2018 604866

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Savigny-Les-Beaune Apelacja
245.00 zł

podstawowa

11 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 2 głosów

Opis Joseph Drouhin 'Clos Des Godeaux' AOC Savigny-Les-Beaune 2018

Okolice Savigny-les-Beaune są ulokowane w niewielkiej dolinie na północy Beaune w Burgundii, nieopodal Clos des Lavieres Premier Cru. Wino w całości powstaje z najważniejszego czerwonego szczepu regionu - Pinot Noir. Wyjątkowy charakter to połączenie niesamowitego terroir z okresem dojrzewania sięgającym 18 miesiecy w dębowych beczkach, z czego 20% stanowią beczki nowe.

W kieliszku urzeka rubinowym kolorem. Bukiet aromatów tworzą przyjemne nuty czerwonych owoców i kwiatów z odrobiną przypraw. Na podniebieniu niezwykle eleganckie i subtelne z akcentami czarnej porzeczki oraz malin z korzennym finiszem. Doskonała harmonia pomiędzy taninami i kwasowością.

To wino idealnie sprawdzi się w towarzystwie białego mięsa, zwłaszcza dań opartych na kaczce. To także idealny kompan przy desce serów i risotto z grzybami. Niezwykłe terroir i leżakowanie w beczce zapewnia winu możliwość długiego rozwoju, dlatego warto je umieścić w piwniczce nawet na 15 lat.

Winnica Domaine Drouhin


W 1880 roku pochodzący z regionu Chablis Joseph Drouhin, wybrał miasto Beaune, na siedzibę swojej firmy winiarskiej. Z biegiem lat i z każdym kolejnym pokoleniem liczba winnic zwiększała się. Obecnie rodzinne imperium posiada winnice we wszystkich kluczowych regionach Burgundii, a większość z nich znajduje się w obszarach premier i grand crus.

Posiadłość składa się z prawie 4 hektarów (10 akrów) ziemi w winnicach grand cru Vaudésir, Les Clos, Les Preuses i Bougros, a także około 7 ha (17 akrów) winnic Chablis Premier Cru i 68 ha (168 akrów) ziemi Chablis, po obu stronach rzeki Serein. Miejsca te składają się głównie z gleby kimerydzkiej – mieszanki wapienia, gliny i skamieniałych muszli ostryg.

Na każdym etapie tworzenia wina widać głęboki szacunek dla natury, dlatego wszystkie winnice uprawiane są metodami biologicznymi i biodynamicznymi. Styl Joseph Drouhin łączy harmonię i wyjątkowy charakter, zapewniając niekończącą się przyjemność, płynącą z degustacji wybornych win.

Oceny: Joseph Drouhin 'Clos Des Godeaux' AOC Savigny-Les-Beaune 2018

  • La Revue du Vin de France – 14.5/20
  • Jasper Morris - Inside Burgundy - 90/100

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
18 leżakowanie
JOSEPH DROUHIN producent

Charakterystyka Joseph Drouhin 'Clos Des Godeaux' AOC Savigny-Les-Beaune 2018

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Joseph Drouhin 'Clos Des Godeaux' AOC Savigny-Les-Beaune 2018

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
12.09.2022

W odróżnieniu od kilku prostszych Pinotów Drouhina ten uwydatnia sporą ilość przyprawy i korzenności w akompaniamencie nut przynoszących na myśl spacer po lesie jesienią. Dojrzałe, a przy tym zachowuje swoją charakterystyczną ekspresję. Daje spore możliwości gastronomiczne, ale też bez talerza obok radzi sobie doskonale. Do tej butelki na pewno warto jeszcze wrócić nie raz.