Wino Jaboulet Les Trois Espiegles Tavel A.O.C. 2004 600428

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Jaboulet Les Trois Espiegles Tavel A.O.C. 2004 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2004.

Wino Jaboulet Les Trois Espiegles Tavel A.O.C. 2004 600428

Różowe, Wytrawne 2004 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Tavel Apelacja
85,90 zł podstawowa
7 sprzedanych butelek
- średnia ocen: 0 głosów
85 ocena sommeliera

opis wina

Wino z Południowego Rodanu otrzymywane z odmian grenache i cinsault uznawane za najlepsze francuskie wino różowe. Bardzo wytrawne, o dużej zawartości alkoholu, ma intensywną, łososiową barwę, przyjemnie owocowy aromat o nucie czerwonych jagód. W smaku owocowe, lekko kwaskowe, nieco pieprzowe, z wyraźnym posmakiem truskawki. Wspaniałe wino na piknikowe przyjęcia.

10-12°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
Nie leżakowanie
Paul Jaboulet Aine Vins De La Vallee Du Rhone producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Świeże gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Chyba niewiele win różowych jest w stanie dorównać winom Tavel. Nie bez przyczyny… Często zmyleni ich jasną barwą, nie zdajemy sobie sprawy, że to tylko charakterystyka Grenache o tym decyduje. Za to reszta jest o "wiele bardziej" ważna od koloru: duży ekstrakt, niewiele ale konkretnych, drobnych garbników, a przede wszystkim wyraźna korzenność, słodkawa, truskawkowo-wiśniowa owocowość i niezła kwasowość pozwalają temu winu mocno zaryć się w pamięci. A jak ktoś lubi tłuste ryby lub sałaty z mięsem, nie powinien zbytnio się zastanawiać.


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom