Wino Jaboulet Les Jalets Crozes Hermitage A.O.C. 600426

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Jaboulet Les Jalets Crozes Hermitage A.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Jaboulet Les Jalets Crozes Hermitage A.O.C. 600426

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Crozes-Hermitage Apelacja
129.00 zł

podstawowa

71 sprzedanych butelek
7.19 średnia ocen: 8 głosów
86 ocena sommeliera
1 nagrody winiarskie

Opis Jaboulet Les Jalets Crozes Hermitage A.O.C.

Les Jalets to wino z północnej części Doliny Rodanu, ze słynnej apelacji Crozes Hermitage. To czysty szczep Syrah w tradycyjnej odsłonie. Stosunkowo delikatne i świeże z genialnym balansem i równowagą. Ma potencjał do starzenia do dziesięciu lat. Jeśli poczekamy na nie chwilę, odpłaci się pięknym za nadobne. Klasyka wśród win francuskich.Rocznik 2009 otrzymał od Roberta Parkera 92 punkty.

17-18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
tak leżakowanie
Paul Jaboulet Aine Vins De La Vallee Du Rhone producent

Charakterystyka Jaboulet Les Jalets Crozes Hermitage A.O.C.

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Słynna apelacja w rękach lidera okolicznych winiarzy i konieczny element dobrego posiłku: miękkie taniny, świetna kwasowość typowa dla dominującego tu Syrah, ukryte pod wszędobylskim owocem czarnych wiśni i lekko palącym zadziornym finiszem, zachęcającym do sięgnięcia na stół najlepiej po lekkie mięsa, pasztety i wędliny.


Oceny użytkowników o: Jaboulet Les Jalets Crozes Hermitage A.O.C.

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
6ocena
01.08.2014

Straszny zawód ! Tyle oczekiwałam od Jabouleta, tyle oczekiwałam do Crozes Hermitage. Niestety, olbrzymie i przykre rozczarowanie.

6.5ocena
01.06.2014

Przyjemnie owocowo-korzenny bukiet. W smaku delikatne oraz dymne, z mocno zarysowaną kwasowością - osobiście wolę mniej kwasowe wina. Pomimo tego, jest na swój sposób zrównoważone. Co mi się podoba, to niekrótki, nieco garbnikowy finisz. Wszystko tutaj gra, ale fajerwerków nie ma. Spodziewałem się czegoś lepszego za tę cenę. Mimo wszystko wino oceniam jako dobre.

5ocena
09.11.2012

jest tyle dobrych win więc po co je kupować? 5 to wszystko co mogę dać przypomina pamiętne bułgarskie Sophie

5.5ocena
04.05.2012

Jedno z największych, bo i jedno z najdroższych zawodów na Winezji. Wszystko w tym winie brzmi pięknie jednak smak prawie całkowicie przykrywa nadmierna, absolutnie nie "świetna", tylko zbyt mocna kwasowość, która całe bogactwo i pikanterię szczepu Syrah przykryła, ukryła, zabiła. Niestety, jak dla mnie wino oceniam na 6/10, a za tą cenę to nawet niżej!!

9ocena
26.02.2011

Po wino sięgnąłem skuszony rekomendacją Kevina Zraly w "Kursie wiedzy o winie". Uwielbiam wina z południa Doliny Rodanu, gdzie dominuje kupaż syrah z grenache. Po tym winie zakochałem się również w północy. Czasami w samym syrah przeszkadza mi zbytnia pikantność i szorstkie taniny. Nie w tym przypadku. Wino świetnie zrównoważone, taniny wygładzone, pikantność nie dominuje, czarny owoc raduje:)