Nowość
Wino Jaboulet Les Jalets AOC Crozes-Hermitage 2020 605043

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Jaboulet Les Jalets AOC Crozes-Hermitage 2020 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2020.

Wino Jaboulet Les Jalets AOC Crozes-Hermitage 2020 605043

Czerwone, Wytrawne 2020 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Crozes-Hermitage Apelacja
159.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
11 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Jaboulet Les Jalets AOC Crozes-Hermitage 2020

Les Jalets Crozes-Hermitage to wino z północnej części Doliny Rodanu, ze słynnej apelacji Crozes Hermitage. To czysty szczep Syrah w tradycyjnej odsłonie, który nie tylko idealnie eksponuje swoje klasyczne walory, ale także ukazuje je w interpretacji niezwykłego lokalnego terroir. Przez 12 miesięcy dojrzewa w beczkach z dębu francuskiego.

Stosunkowo delikatne i świeże z genialnym balansem i równowagą. Urzeka aromatami kwiatowymi, w tym różami z refleksami czerwonych i ciemnych owoców. Podniebienie z idealnie wyważoną harmonią pomiędzy garbnikami i kwasowością zaskakuje długim i soczystym finiszem.

To wino idealnie skomponuje się z białymi i czerwonymi mięsami, jak również z deską dojrzewających serów i wędlin. Idealny balans z zaskakującą lekkością i świeżością charakteru sprawiają, żę wino także idealnie sprawdzi się podczas solowych degustacji. Prestiż apelacji i wyrazisty smak reprezentujący lokalny styl win sprawia także, że to doskonały wybór na prezent dla entuzjasty win z Doliny Rodanu.

Winnica Jaboulet Les Jalets

Winnice Jaboulet Les Jalets znane są w regionie od niemal dwóch stuleci, kiedy to produkcja skupiała się w małej działce na wzgórzach Hermitage. Dziś po latach rozwoju obejmuje ponad 100 hektarów winnic rozciągających się przez Hermitage, Crozes-Hermitage, Chateauneuf-du-Pape, Condrieu oraz Cornas.

Jednym z najsłynniejszych win winnicy jest Paul Jaboulet Hermitage La Chapelle, będące jednocześnie jednym z najsłynniejszych i najbardziej poszukiwanych win z Rodanu. Jego Nazwa pochodzi od XIII wiecznego kościoła zbudownaego na szczycie Hermitage, który to wszedł we własność firmy w 1919 roku.

Winnice produkuą również szeroką gamę wspaniałych win wytwarzanych w północnym Rodanie koncentrując się na szczepie Syrah, a także serię białych win których trzon tworzą Marsanne Roussanne oraz Viognier. W portfolio winnicy nie brakuje także reprezentantów południowej części Rodanu.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Paul Jaboulet Aine Vins De La Vallee Du Rhone producent

Charakterystyka Jaboulet Les Jalets AOC Crozes-Hermitage 2020

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Jaboulet Les Jalets AOC Crozes-Hermitage 2020

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom