Wino Isole e Olena Cepparello IGT 2017 602563

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Isole e Olena Cepparello IGT 2017 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2017.

Wino Isole e Olena Cepparello IGT 2017 602563

Czerwone, Wytrawne 2017 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
459,00 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
35 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów
1 nagrody winiarskie

opis wina

Flagowe wino składające się w 100% z Sangiovese, dojrzewające w beczkach z francuskiego dębu. Przez lata Paolo de Marchi udoskonalał swoje Cepparello, nadając mu więcej powietrza i przestrzeni podczas winifikacji oraz wydłużając czas spędzony w dębie z 12-14 miesięcy do 18-20 miesięcy. Chociaż De Marchi zaczął koncentrować się na wykorzystaniu lepszej jakości dębu około 1993 r., to jednak starszy wiek samych winnic nadał Cepparello wielką finezję. Wino wytwarzane jest z najwyższej jakości owoców, pochodzących z winnic w Barberino Val d’Elsa w północnej części Chianti Classico.

Opinie o winie Isole e Olena Cepparello IGT 2017

„To piękne Cepparello z przejrzystością i werwą; otwiera się ciemnymi wiśniami, jeżynami, cytrusami, kminkiem, tajską bazylią i eukaliptusem. To, co naprawdę uderza w tym winie, to nie pierwsze doznania muskularnej taniny ani dojrzałe owoce zawieszone nad przyprawami - choć wszystkie robią wrażenie - ale nagła kwaśność na długim finiszu, która pojawia się pozornie znikąd i sprawia, że chcesz pić więcej. - James Suckling

Winnica Isole e Olena

Isole e Olena to jeden z najważniejszych producentów w regionie Chianti we Włoszech. Przypisuje się mu pomoc w ożywieniu jakości Chianti w latach 70., a jej sztandarowe wino - Cepparello - jest jednym z najbardziej znanych win objętych oznaczeniem Super Tuscan.

Posiadłość leży w granicach Chianti Classico DOCG, kilka godzin jazdy na południe od Florencji w zachodnim Chianti. Powstała z zakupu i konsolidacji dwóch sąsiednich nieruchomości - Isole i Oleny - przez rodzinę De Marchi w latach 50-tych.

Nagrody: Isole e Olena Cepparello IGT 2017

  • Robert Parker – 95/100
  • Wine Enthusiast – 94/100

17°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
20 leżakowanie
Isole e Olena producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Beczka aromat
Gotowe gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: Isole e Olena Cepparello IGT

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom