Il bruciato bolghieri 601347

Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Il bruciato bolghieri 601347

Czerwone, Wytrawne 2015 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
129,00 zł podstawowa
131 sprzedanych butelek
10 średnia ocen: 4 głosów
88 ocena sommeliera
2 nagrody winiarskie

opis wina

Il bruciato bolgheri to bardzo eleganckie i szlachetne włoskie wino od znakomitego producenta - Marchesi Antinori. W kieliszku tego wina odnajdziemy wszystko to, czego oczekujemy od znakomitej jakości czerwonych, toskańskich win. Charakteryzuje je nienarzucająca się wanilia oraz gorzka czekolada pochodzące od leżakowania wina w francuskiej beczce. Charakteru podczas degustacji dodają tytoniowo-kawowe nuty a finezji dodaje przyjemny, owocowy finisz z dominacją czerwonych owoców. Wino niezwykle harmonijne, z jedwabistymi taninami oraz słodko-pikantnym wykończeniem. Każdy łyk tego niezwykłego kupażu trzech szczepów - Cabernet Sauvignon, Merlot oraz Syrah - zachwyca i powoduje bezwiedne oddanie się chwili zastanowienia nad znakomitością tego wina. Il bruciato bolgheri zostało bardzo wysoko ocenione w rankingach - 90 pkt w Wine Enthusiast oraz Cellar Tracker.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
10 leżakowanie
Marchesi Antinori S.R.L. producent

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
05.04.2018

Już pierwszy łyk daje nam do zrozumienia, ze mamy do czynienia z winem wibytnym. Minimalna kwasowość i delikatność. Początkowo po otwarciu delikatny drożdżowy zapach ( drozdze i wino hihihi ). Po godzince od nabrania pierwszego oddechu mamy jeden smak i aromat ale za to jaki !!! JEŻYNY i jeszcze raz JEŻYNY. Nie patrzcie Państwo na cenę, warto to wino kupić.

10ocena
14.01.2017

Świetne włoskie wino, bardzo wyważone i harmonijne. Warto dać mu pooddychać kilka kwadransów po otwarciu, a odwdzięczy się wyrazistym smakiem i zdecydowanie mocniejszym charakterem, bo zaraz po otwarciu jest trochę lekkie, nawet jak na wino tej klasy za lekkie. Jednak trochę powietrza niweluje ten niuans :) Zero zbędnej kwasowości, piękny kolor i cudowny zapach, to dodatkowe atuty. "Chłoniesz" to wino wszystkimi zmysłami. A ten najważniejszy dla win smak daje niepowtarzalne doznania, prawdziwa harmonia, finezja i klasa. Szkoda, że taka cena :( ale warte jej, oczywiście 10/10 Gorąco polecam.