Wino Il bruciato bolghieri 601347

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Il bruciato bolghieri w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Il bruciato bolghieri 601347

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
149.00 zł

podstawowa

227 sprzedanych butelek
9.71 średnia ocen: 7 głosów
88 ocena sommeliera
2 nagrody winiarskie

Opis Il bruciato bolghieri

Il bruciato bolgheri to bardzo eleganckie i szlachetne włoskie wino od znakomitego producenta - Marchesi Antinori. W kieliszku tego wina odnajdziemy wszystko to, czego oczekujemy od znakomitej jakości czerwonych, toskańskich win. Charakteryzuje je nienarzucająca się wanilia oraz gorzka czekolada pochodzące od leżakowania wina w francuskiej beczce. Charakteru podczas degustacji dodają tytoniowo-kawowe nuty a finezji dodaje przyjemny, owocowy finisz z dominacją czerwonych owoców. Wino niezwykle harmonijne, z jedwabistymi taninami oraz słodko-pikantnym wykończeniem. Każdy łyk tego niezwykłego kupażu trzech szczepów - Cabernet Sauvignon, Merlot oraz Syrah - zachwyca i powoduje bezwiedne oddanie się chwili zastanowienia nad znakomitością tego wina. Il bruciato bolgheri zostało bardzo wysoko ocenione w rankingach - 90 pkt w Wine Enthusiast oraz Cellar Tracker.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
10 leżakowanie
Marchesi Antinori S.R.L. producent

Charakterystyka Il bruciato bolghieri

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Świeże gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Il bruciato bolghieri

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
21.04.2021
Opinia zweryfikowana

Bardzo dobre wino, czarne owoce, śliwki, porzeczki, lekka ziemistość, nie za wysoka kwasowość. Brakowało mi może trochę ciała w tym winie.

9ocena
04.03.2021
Opinia zweryfikowana

Świetne wino. Dużo jeżyn i czarnej porzeczki plus przyjemna nuta gorzkiej czekolady.

05.04.2018
Opinia zweryfikowana

Już pierwszy łyk daje nam do zrozumienia, ze mamy do czynienia z winem wibytnym. Minimalna kwasowość i delikatność. Początkowo po otwarciu delikatny drożdżowy zapach ( drozdze i wino hihihi ). Po godzince od nabrania pierwszego oddechu mamy jeden smak i aromat ale za to jaki !!! JEŻYNY i jeszcze raz JEŻYNY. Nie patrzcie Państwo na cenę, warto to wino kupić.

10ocena
14.01.2017
Opinia zweryfikowana

Świetne włoskie wino, bardzo wyważone i harmonijne. Warto dać mu pooddychać kilka kwadransów po otwarciu, a odwdzięczy się wyrazistym smakiem i zdecydowanie mocniejszym charakterem, bo zaraz po otwarciu jest trochę lekkie, nawet jak na wino tej klasy za lekkie. Jednak trochę powietrza niweluje ten niuans :) Zero zbędnej kwasowości, piękny kolor i cudowny zapach, to dodatkowe atuty. "Chłoniesz" to wino wszystkimi zmysłami. A ten najważniejszy dla win smak daje niepowtarzalne doznania, prawdziwa harmonia, finezja i klasa. Szkoda, że taka cena :( ale warte jej, oczywiście 10/10 Gorąco polecam.