Wino I Giusti & Zanza Nemorino Toscana I.G.T. Rosso 600410

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino I Giusti & Zanza Nemorino Toscana I.G.T. Rosso w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino I Giusti & Zanza Nemorino Toscana I.G.T. Rosso 600410

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
IGT Toscana Apelacja
62.90 zł

podstawowa

41 sprzedanych butelek
8.50 średnia ocen: 4 głosów
87 ocena sommeliera

Opis I Giusti & Zanza Nemorino Toscana I.G.T. Rosso

Wino o kolorze czerwonym, lekko wpadającym w fiolet. Posiada czarujące, owocowe aromaty, z nutą czereśni i fiołków. Perfekcyjnie zbalansowane.

16-18°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
5 leżakowanie
I Giusti & Zanza Vigneti Fauglia Toscana Italia producent

Charakterystyka I Giusti & Zanza Nemorino Toscana I.G.T. Rosso

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Świeże gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: I Giusti & Zanza Nemorino Toscana I.G.T. Rosso

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8.5ocena
09.04.2013

Moje wino. Pyszne. Bukiet owocowy, smak owocowy, taniny gładkie, kwasowość jak należy. Godzina w dekanterze dobrze mu robi. Proszę o sprowadzenie kolejnych egzemplarzy :-)

9.5ocena
25.09.2012

Bardzo dobre wino ale jak piszą koledzy warto dobrze przewietrzyc, odwdzięczy się bogactwem aromatu i smaku.

Odszedłem ostatnio od Italii zagłebiając się w smaki Ameryki Południowej, ale czasem warto wrócić do Starego Kontynentu. Tu słońce operuje jednak inaczej niż w Chile... I to czuć. Nemorino początkowo wydaje się zbyt intensywne i agresywne, ale trzeba dać mu szansę. Cierpliwość wynagrodzi Twoje podniebienie. Bo mocny, zdecydowany owocowy smak łagodnieje, gdy kieliszek zacznie oddychać. Dopiero wtedy poznasz właściwe oblicze Nemorino. Im bliżej końca butelki, tym lepsze:)))

7ocena
18.04.2011

Ciężkie ale bardzo ciekawe wino. Przyjemne owoce i lekkie nuty beczki. Tylko pamiętajcie, żeby je dobrze przewietrzyć, bo pierwszy kontakt zaraz po otwarciu jest bardzo intensywny.

22.03.2011

Ze względu na kupaż - nietypowy Toskańczyk. Zaraz po otwarciu uderzają aromaty lekko dusznawe (mokrego drewna), więc dobrze wcześniej je zdekantować, by potem poczuć przyjemne nuty czerwonych owoców. W ustach wita gorzka czekolada (syrah) z wiśnią i szczyptą pieprzu oraz spore taniny. Mocne, z długim, goryczkowym finiszem. Wszystko razem dobrze złożone. Polecam na męskie spotkanie przy cięższym jedzeniu np. pieczonej wołowinie. Gdybym miał je porównać do aktora, to byłby zapewne lekko zwalisty i sympatycznie szorstki, ale nie pozbawiony wdzięku i słodyczy Depardieu :-) W skali 0-10: 8,3 pkt. Marian Jeżewski, http://www.studiowina.pl .