Wino Hugel Gewürztraminer Jubilee Alsace A.O.C. 2005 600417

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Hugel Gewürztraminer Jubilee Alsace A.O.C. 2005 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2005.

Wino Hugel Gewürztraminer Jubilee Alsace A.O.C. 2005 600417

Białe, Wytrawne 2005 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
AOC Alsace Apelacja
178,00 zł podstawowa
0 sprzedanych butelek
9,25 średnia ocen: 2 głosów
92 ocena sommeliera

opis wina

Gewurztraminer w jednym z najlepszych wydań na świecie. Oczywiście z Alzacji, oczywiście od jednego z najlepszych producentów - Hugel. Jubilee cudownie zachwyca aromate waniliowym, dymnym z wyraźnymi przyprawami indyjskimi. Na drugim planie, ale dobrze wyczuwalne owoce liczi, mango i świeżo wypieczone bezy. Tło z delikatnymi nutami maślanymi. Na podniebieniu tego fantastynczego wina francuskiego uderza zbalansowana kwasowość, ciągnąca się aż do długiej końcówki. Wspaniałe.

10°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
Nie leżakowanie
Hugel&Fils S.A. producent

Charakterystyka wina

Delikatnie smak
Owoce i minerały aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Wino dla miłosników kuchni orientalnej i ostrych serów. Perfumowy, intensywny bukiet, z hiper wyraźnymi aromatami leche, anyzku i olejku różanego, tak typowymi dla szczepu, zanurzonymi w gęstym, esencjonalnym ciele, bez trudu pozwola mu przebić się przez najmocniejsze przyprawy i smaki potraw. Ale sam w sobie też może służyć za jedno i drugie...


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom