Wino Hugel Classic Pinot Gris Alsace A.O.C. 0,75 l 600415

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Hugel Classic Pinot Gris Alsace A.O.C. 0,75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Hugel Classic Pinot Gris Alsace A.O.C. 0,75 l 600415

Białe, Wytrawne 2014 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Alsace Apelacja
99,99 zł podstawowa
260 sprzedanych butelek
8,29 średnia ocen: 7 głosów
87 ocena sommeliera

opis wina

Classic Pinot Gris. jest wyjątkowym winem z Alzacji. Niebywałe wino, o mocnej budowie, świetnej koncentracji i złożoności. W ustach jest wielowymiarowe i nieoczywiste, co chwilę odkrywa nowe aromaty. Świetne wino francuskie z potenciałem do starzenia, przez wielu określane mianem wytwornego i uznane wielokrotnie za jedno z najbardziej prestiżowych win francuskich.

10°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
Nie leżakowanie
Hugel&Fils S.A. producent

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
7ocena
14.01.2018

W nosie jabłka, gruszki, mandarynki. Wino o solidnej strukturze. Wysoki, alzacki alkohol jest dobrze równoważony przez ożywczą kwasowość i bogatą owocową materię. Wyraźny cukier resztkowy, karmel i skórka z limonki w końcówce, stanowią dopełnienie obrazu. Bardzo dobre.

23.09.2016

W opisie jest błąd (w nazwie już poprawiono). Otrzymałem Classic, a nie Tradition (to jednak inna seria). Aromaty może niezbyt intensywne, ale ta waga...bardzo, bardzo obfite wino.

9ocena
12.04.2013

Będę monotematyczny. I po raz kolejny będę się rozpływał nad winem od Hugela. Uderza lekką kwasotą, która po chwili przemienia się w delikatną słodycz. Zapach typowo alzacki - tak jak najbardziej lubię. Rewelacja - na żadnym winie od Hugela jeszcze się nie przejechałem i każdy szczep ma coś, czym się wyróżnia. Tutaj jest to lekkość. 9/10

8ocena

Dumne, bogate wino. Gronowe o szlachetnym smaku wskazującym na cenne pochodzenie. Zapach dobrego szczepu winnego, powinno być świetne z pasztetem. Francuskim, naturallement...