Wino Heiligenstein Lyra Riesling Kamptal 600573

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Heiligenstein Lyra Riesling Kamptal w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Heiligenstein Lyra Riesling Kamptal 600573

Białe, Wytrawne 0.75 L
Szczep
Spokojne Kategoria
229.00 zł

podstawowa

0 sprzedanych butelek
- średnia ocen: 0 głosów
93 ocena sommeliera

Opis Heiligenstein Lyra Riesling Kamptal

Nazwa wina "Lyra" pochodzi od określenia metody prowadzenia krzewów winogron, wymyślonej przez Willi Bruendlmayera. W winie tym, można wyczuć aromaty kwiatu drzewa cytrynowego. Wspaniale dojrzałe, pełne zapachów mirabelek i renglodów z niuansami ziołowo-mineralnymi. Dobrze wypadnie z daniami z ryb słodkowodnych, dzikiego ptactwa oraz skorupiaków.

10-12°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Nie leżakowanie
Weingut Brundlmayer producent

Charakterystyka Heiligenstein Lyra Riesling Kamptal

Brzytwa smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Wino owiane legendą i gwiazda winiarstwa Dolnej Austrii. Zgoła typowe dla kształtu Rieslinga z Kamptal, zaskakuje esencjonalnością i "petardą" mineralności, słodką gruszką i kwasowością zdolną pociąć papier na strzępy, lecz z upływem czasu idealnie już wtopioną w calość. Wino przeogromnej klasy, mogące śmiało stawać w szranki o tytuł Rieslinga nr 1 2002. A jak ktoś ma ochotę, to śmiało może sięgnąć po nie do wykwintnych dań z ryb i cielęciny. Albo może poczekać na okazję za 10 albo i więcej lat.


Oceny użytkowników o: Heiligenstein Lyra Riesling Kamptal

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.