Wino Grifone Pinot Grigio Organic IGT Terre Siciliane 2021 604378

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Grifone Pinot Grigio Organic IGT Terre Siciliane 2021 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2021.

Wino Grifone Pinot Grigio Organic IGT Terre Siciliane 2021 604378

Białe, Wytrawne 2021 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
42.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
592 sprzedanych butelek
6.83 średnia ocen: 6 głosów

Opis Grifone Pinot Grigio Organic IGT Terre Siciliane

Wytrawne wino białe produkowane ze szczepu Pinot Grigio. Dzięki pochodzeniu gron z gleb wapiennych i kredowych, wino nabiera orzeźwiającego i ekspresyjnego charakteru, który przejawia się w zrównoważonej kwasowości i odświeżającej strukturze płynącej z kieliszka. Wśród dominujących aromatów pojawiają się nuty tropikalnych owoców i skórki z cytryny. Sprawdzi się doskonale w towarzystwie ryb i pieczonego kurczaka.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Castellani producent

Charakterystyka Grifone Pinot Grigio Organic IGT Terre Siciliane

Rześko smak
Owoce aromat
Łodyga gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Grifone Pinot Grigio Organic IGT Terre Siciliane

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
1ocena
06.04.2022

Okropne, niestety wina od tego producenta mają zerową koncentrację, oraz okropny balans, na winezji w tej cenie są dużo lepsze opcje

8ocena
27.08.2021

Wyobraźmy sobie piątkowy wieczór, nastój na kolacyjkę z lekkimi owocami morza. Nie morze zabraknąć białego wytrawnego wina... cóż wybrać? Zważywszy na porę tygodnia, przydałoby się coś lekkiego dla zmęczonego pracą organizmu, a jednocześnie coś o odświeżającym posmaku, zachęcającym do rozpoczęcia weekendu... Pinot Grigio, nasączone cytrusami, zaokrąglone delikatnym melonem doskonale wpasowuje się w ten klimat. Tło owoców pozostające na języku, doskonale komponujące się z frutti di mare bądź (jeżeli już przeszliśmy do deseru) białym winogronem, melonem, pozwala zapomnieć na chwilę o tygodniu pracy i przeniesie nas na łono terre siciliane... wystarczy wziąć łyk (dla tych ze słabszą wyobraźnią dwa) Grifone i zamknąć oczy....

8ocena
23.08.2021

Zarówno w zapachu jak smaku wyczuwam delikatną słodycz tropikalnych owoców, która przełamana jest bardzo przyjemną goryczką skórki cytryny. Wino delikatne z łagodną i orzeźwiającą kwasowością. Miłe zaskoczenie.

8ocena
30.06.2021

Wino bardzo delikatne, w smaku bez zdecydowania, jak woda mineralna, na finiszu wyczuwalna kwasowość, lecz nie dominuje.

7ocena
16.04.2021

Słodsze niż się spodziewałam. W smaku przebija się zielone jabłko i cytryna. Lekkie, orzeźwiające. Minusem dla mnie jest bardziej wyczuwalny niż zazwyczaj alkohol. Dobra pozycja na upalny dzień.