Wino Graham's Six Grapes Reserve Port 0,75 l 602366

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Graham's Six Grapes Reserve Port 0,75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Graham's Six Grapes Reserve Port 0,75 l 602366

Czerwone, Słodkie 0,75 L korek
Szczep
Wzmacniane Kategoria
DOC Douro Apelacja
119,00 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
823 sprzedanych butelek
9,43 średnia ocen: 7 głosów
89 ocena sommeliera
4 nagrody winiarskie

opis wina

Graham's Six Grapes Reserve Port to doskonałe, niezwykle eleganckie i finezyjne wino wzmacnianie, które wyszło z jednej z najlepszych, portugalskich winnic. Six Grapes zdobył 7 złotych medali w ciągu ostatnich dwóch dekad na prestiżowych, międzynarodowych konkursach winiarskich. Symbol sześciu gron używany był przez rodzinę Graham's jako oznaczenie jakości najlepszych win i dlatego też pojawił się on na butelce tego porto, będąc znakiem gwarancji doskonałości nadanej przez producenta. To słodkie, czerwone wino jest butelkowane dość wcześnie, aby zachować świeżość i cudowną owocowość, charakterystyczną dla Porto, idealnie łączącą się z mocą i słodyczą wina. W nosie wyczuwalne są uwodzicielskie nuty dojrzałych śliwek, wiśni i ciemnej czekolady. Na podniebieniu jest złożone, z doskonałą strukturą i rewelacyjnie długim finiszem. Po otwarciu, przechowywane w ciemnym i chłodnym miejscu, utrzyma swoja walory nawet przez 2 miesiące. Świetne do picia solo, jak w parze z gorzką czekoladą. Wino trzymało 95 punktów w rankingu Decanter World Wine Awards.

12-16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
24 leżakowanie
GrahamS Port producent

Charakterystyka wina

Słodkie jak miód smak
Owoce i minerały aromat
Gładkie gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena
13.11.2020

Podobało mi się. łatwy do picia

10ocena
07.04.2019

żadne inne wino tak jak Porto nie smakuje słońcem, przyjemne wspomnienie wakacji

7ocena
22.02.2019

Za tą cenę oczekiwałem lepszego Porto. Zdecydowanie gorsze od Grahams's LBV 2011/2013. Za duża dominacja alkoholu względem aromatów.

9ocena
12.12.2018

Bardzo dobre wino. Wygląd: gęste, widoczne są winne łzy, ciemno czerwony kolor. Zapach: słodki, owocowy, wysoka zawartość alkoholu jest odczuwalna, zapach przyjemny dla nosa, lekko drażniący przez zawartość alkoholu. Smak: Początek jest słodki lekko owocowy chwile później czuć taninę oraz lekką kwaskowatość, finisz, długi słodki czuć znów wysoką zawartość alkoholu. (opinia została zapisana po pierwszej degustacji oraz jest to Mój pierwszy kontakt z winem) Polecam spróbować, naprawdę ciekawe wino.

10ocena

Z ostrożnością podchodzę do słodyczy, ale to jest p r a w d z i w e Porto! na usta oprócz smaku Portugalii ciśnie się jedno słowo: arcydzieło.