Wino Graham's Quinta Dos Malvedos Vintage Port 2009 604773

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Graham's Quinta Dos Malvedos Vintage Port 2009 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Graham's Quinta Dos Malvedos Vintage Port 2009 604773

Spokojne Kategoria
DO Vinho do Porto Apelacja
299.00 zł

podstawowa

0 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 2 głosów
2 nagrody winiarskie

Opis Graham's Quinta Dos Malvedos Vintage Port 2009

Najstarsze wzmacniane Portugalskie wino Porto które swą nazwę wzięło od miasta i portu, w którym wina składowane przed sprzedażą. Region Douro najstarszy region winiarski świata leży na wschód od Minho i Porto, aż do granicy z Hiszpanią. Graham's Quinta Dos Malvedos Vintage Port 2009 kupaż szczepów takich jak Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Barroca, Tinta Roriz i Tinta Amarela. Graham’s Malvedos Vintage Port otrzymał dużą ilość nagród na najwyższych światowych międzynarodowych konkursach wina w ostatnich latach z 14 złotymi medalami w ciągu ostatnich dwóch dekad. Z tego rocznika wytworzono jedyne 1500 skrzynek.

Zmysłowe porto o dojrzałych taninach, kremowej i eleganckiej strukturze. W aromatach odnajdziemy nuty ciemnych owoców takich jak śliwki, jeżyny oraz delikatnego fiołka i słodycz rodzynek. Na finiszu przyprawy, gorzka czekolada i karmel.

Wino może dojrzewać jeszcze jakieś 16 lat. Jest to wyjątkowe wino którym możemy świętować, podawać podczas specjalnych okazji. Do wina pasują desery z gorzkiej czekolady, pierniki, orzechy i deski serów.

Opinie o winie Graham's 'Quinta Dos Malvedos' Vintage Port 2009

„Eleganckie, kremowe i pełne dojrzałych tanin zmysłowe Porto. Oferuje smak fiołka, śliwki i jeżyny, z nutą rodzynkowej słodyczy. Pluszowe wykończenie pełne przypraw, czekolady i toffi.” - Wine Spectator

Winnica Graham's

Graham's to wybitny dom w dolinie Douro w północnej Portugalii. Firma została założona jako firma tekstylna na początku XIX wieku przez braci Williama i Johna Grahamów w Glasgow, którzy otrzymali beczkę porto jako spłatę długu. Od tego momentu firma się rozwinęła, a dziś Graham's jest własnością rodziny Symingtonów, która jest właścicielem kilku innych domów porto, w tym Dow's i Warre's. Dom tworzy szereg stylów porto, w tym klasyczne ruby, tawny oraz białe porto, a także prezentuje wiele rocznikowych, wyjątkowych butelek. Winnica Quinta dos Malvedos dostarcza znaczną część winogron do porto rangi vintage Grahama i jest uważana za jedną z najlepszych winnic firmy, nabytą w 1890 roku. Głownymi nasadzeniami są tam Touriga Franca i Touriga Nacional, które dojrzewają w słonecznym, gorącym terroir.

Nagrody: Graham's 'Quinta Dos Malvedos' Vintage Port 2009

  • Wine Spectator – 94/100
  • Wine Enthusiast– 92/100

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Gordon Graham & Co producent

Charakterystyka Graham's Quinta Dos Malvedos Vintage Port 2009

Słodkie jak miód smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Graham's Quinta Dos Malvedos Vintage Port 2009

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
10ocena
18.08.2022

Zaskakujące i niepowtarzalne, zwłaszcza że rzadko się zdarzało mi degustować Porto o takim kompleksowym profilu, gdzie na pierwszym planie pojawiają się zarówno suszone owoce, ale i kwiaty, a całość słodyczy i struktura, mimo wieku i dojrzałości - wciąż pozostają świeże i wręcz rześkie. TOP.