Wino Graham's Quinta Dos Malvedos Vintage Port 2009 604773

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Graham's Quinta Dos Malvedos Vintage Port 2009 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Graham's Quinta Dos Malvedos Vintage Port 2009 604773

Spokojne Kategoria
DO Vinho do Porto Apelacja
299.00 zł

podstawowa

0 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 2 głosów
2 nagrody winiarskie

Opis Graham's Quinta Dos Malvedos Vintage Port 2009

Najstarsze wzmacniane Portugalskie wino Porto które swą nazwę wzięło od miasta i portu, w którym wina składowane przed sprzedażą. Region Douro najstarszy region winiarski świata leży na wschód od Minho i Porto, aż do granicy z Hiszpanią. Graham's Quinta Dos Malvedos Vintage Port 2009 kupaż szczepów takich jak Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Barroca, Tinta Roriz i Tinta Amarela. Graham’s Malvedos Vintage Port otrzymał dużą ilość nagród na najwyższych światowych międzynarodowych konkursach wina w ostatnich latach z 14 złotymi medalami w ciągu ostatnich dwóch dekad. Z tego rocznika wytworzono jedyne 1500 skrzynek.

Zmysłowe porto o dojrzałych taninach, kremowej i eleganckiej strukturze. W aromatach odnajdziemy nuty ciemnych owoców takich jak śliwki, jeżyny oraz delikatnego fiołka i słodycz rodzynek. Na finiszu przyprawy, gorzka czekolada i karmel.

Wino może dojrzewać jeszcze jakieś 16 lat. Jest to wyjątkowe wino którym możemy świętować, podawać podczas specjalnych okazji. Do wina pasują desery z gorzkiej czekolady, pierniki, orzechy i deski serów.

Opinie o winie Graham's 'Quinta Dos Malvedos' Vintage Port 2009

„Eleganckie, kremowe i pełne dojrzałych tanin zmysłowe Porto. Oferuje smak fiołka, śliwki i jeżyny, z nutą rodzynkowej słodyczy. Pluszowe wykończenie pełne przypraw, czekolady i toffi.” - Wine Spectator

Winnica Graham's

Graham's to wybitny dom w dolinie Douro w północnej Portugalii. Firma została założona jako firma tekstylna na początku XIX wieku przez braci Williama i Johna Grahamów w Glasgow, którzy otrzymali beczkę porto jako spłatę długu. Od tego momentu firma się rozwinęła, a dziś Graham's jest własnością rodziny Symingtonów, która jest właścicielem kilku innych domów porto, w tym Dow's i Warre's. Dom tworzy szereg stylów porto, w tym klasyczne ruby, tawny oraz białe porto, a także prezentuje wiele rocznikowych, wyjątkowych butelek. Winnica Quinta dos Malvedos dostarcza znaczną część winogron do porto rangi vintage Grahama i jest uważana za jedną z najlepszych winnic firmy, nabytą w 1890 roku. Głownymi nasadzeniami są tam Touriga Franca i Touriga Nacional, które dojrzewają w słonecznym, gorącym terroir.

Nagrody: Graham's 'Quinta Dos Malvedos' Vintage Port 2009

  • Wine Spectator – 94/100
  • Wine Enthusiast– 92/100

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Gordon Graham & Co producent

Charakterystyka Graham's Quinta Dos Malvedos Vintage Port 2009

Słodkie jak miód smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Graham's Quinta Dos Malvedos Vintage Port 2009

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena
18.08.2022

Zaskakujące i niepowtarzalne, zwłaszcza że rzadko się zdarzało mi degustować Porto o takim kompleksowym profilu, gdzie na pierwszym planie pojawiają się zarówno suszone owoce, ale i kwiaty, a całość słodyczy i struktura, mimo wieku i dojrzałości - wciąż pozostają świeże i wręcz rześkie. TOP.