Graham's 20 Years Old Tawny Port 600357

Zdjęcie przedstawia wino Graham's 20 Years Old Tawny Port w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Graham's 20 Years Old Tawny Port 600357

Czerwone, Słodkie 0,75 L korek
Wzmacniane Kategoria
Porto Apelacja
335,00 zł podstawowa
90 sprzedanych butelek
10,00 średnia ocen: 1 głosów
92 ocena sommeliera
5 nagrody winiarskie

opis wina

Portugalskie wino wzmacniane, a zwłaszcza porto należy do kanonów świata wina. Graham's Tawny 20 Years Old Port jest znakomitym Potro od tradycyjnego producenta. Długo dojrzewa w dębowych beczkach, by rozwinęło się i odsłoniło niesamowitą paletę smaków. W nosie wyczuwalne są aromaty orzechowe, przełamane laską wanilii, kandyzowanymi owocami, miodem i kremem brulee. Mając to wino nie warto piec ciasta lub szykować wykwintny deser, lepiej po prostu delektować się smakiem tego wyjątkowego Porto.

18°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
4-6 lat leżakowanie
Symington Family Estates producent

opinia sommeliera

Zawsze jest mi ciężko obiektywnie ocenić Porto Tawny w najlepszych wydaniach. Paradoksalnie, pamiętając o tym, przeważnie oceniam je surowiej, niż potrzeba. Ale jak tu się obronić przed "welonem" smaków tak różnych od siebie, a jednocześnie tak pozytywnie nastrajających do życia. To wszystko pięknie stopione w masie ekstraktu, kwasowości i alkoholu, które w żaden sposób nad sobą nie dominują. Oczywiście pasuje do lekkich w smaku cygar i czekolady. Jak dla mnie, ratownik przed pogonią dnia codziennego, choć i w romantyczny nastrój wprowadzić też potrafi...


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
05.10.2012

Wspaniałe,harmonijne,wyczuwalna beczka ale nie rażąca,moc... Po prostu balsam!