Wino Graham's 1940 Single Harvest Tawny Port 0.75 l 604585

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Graham's 1940 Single Harvest Tawny Port 0.75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Graham's 1940 Single Harvest Tawny Port 0.75 l 604585

Wzmacniane Kategoria
DO Vinho do Porto Apelacja
4549.00 zł

podstawowa

0 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Graham's 1940 Single Harvest Tawny Port

Porto z 1940 roku to niezwykle rzadkie wino. Podczas drugiej wojny światowej rynek zamarł. Wielu producentów całkowicie zaprzestało handlu, podczas gdy inni drastycznie ograniczyli produkcję wina. Chociaż rok 1940 przyniósł mniejsze zbiory niż zwykle, dał wysokiej jakości winogrona. To wspaniałe wino było butelkowane po prawie osiemdziesięciu latach leżakowania w dębowych beczkach. Graham 1940 to niezwykle wyrafinowane i wyważone wino. Charles Symington, master blender, wybrał dwie z nielicznych pozostałych beczek z 1940 roku do tego jedynego w swoim rodzaju wydania.

Wpis w rejestrach zbiorów rodzinnych Symington, napisany przez Rona Symingtona na początku października 1940: „Winobranie w naszych Quintas zaczęło się 18 września i pogoda była dobra przez cały czas. Winogrona były wolne od chorób, escolha (selekcja winogron) jest niewielka lub nie ma jej wcale, a mostos (fermentujący sok winogronowy) wygląda bardzo ładnie.”

Głęboki pomarańczowo-brązowy kolor odzwierciedla koncentrację prawie osiemdziesięciu lat leżakowania w beczce. Złożone aromaty karmelu, czekolady, brązowego cukru i palonej kawy podkreślone są niezwykłą świeżością, która niejako zaprzecza osiemdziesięciu latom spędzonym w dębie. Podniebienie jest kremowe, eleganckie i intensywne, z długim posmakiem z nutami orzechów włoskich, kandyzowanych cytrusów i miodu, zaś nuty herbaty i tytoniu na długo jeszcze pozostają w kieliszku.

Winnica Graham's

Graham's to wybitny dom w dolinie Douro w północnej Portugalii. Firma została założona jako firma tekstylna na początku XIX wieku przez braci Williama i Johna Grahamów w Glasgow, którzy otrzymali beczkę porto jako spłatę długu. Od tego momentu firma się rozwinęła, a dziś Graham's jest własnością rodziny Symingtonów, która jest właścicielem kilku innych domów porto, w tym Dow's i Warre's. Dom tworzy szereg stylów porto, w tym klasyczne ruby, tawny oraz białe porto, a także prezentuje wiele rocznikowych, wyjątkowych butelek. Winnica Quinta dos Malvedos dostarcza znaczną część winogron do porto rangi vintage Grahama i jest uważana za jedną z najlepszych winnic firmy, nabytą w 1890 roku. Głownymi nasadzeniami są tam Touriga Franca i Touriga Nacional, które dojrzewają w słonecznym, gorącym terroir.

18°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
Gordon Graham & Co producent

Charakterystyka Graham's 1940 Single Harvest Tawny Port

Słodkie jak miód smak
Owoce z beczką aromat
Jedwab gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: Graham's 1940 Single Harvest Tawny Port

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.