Graham's 10 Years Old Tawny Port 600356

Zdjęcie przedstawia wino Graham's 10 Years Old Tawny Port w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Graham's 10 Years Old Tawny Port 600356

Czerwone, Słodkie 0,75 L korek
Wzmacniane Kategoria
Porto Apelacja
119,00 zł podstawowa
415 sprzedanych butelek
9,19 średnia ocen: 8 głosów
92 ocena sommeliera

opis wina

Dziesięcio letnie Tawny Port to wspaniały pomysł na deser, śmiało można nim zastąpić lody waniliowe. W ustach delikatne, ale jednocześnie dobrze zbudowane, zaokrąglone z nutami orzechowymi i waniliowymi. Kolor bursztynu i subtelna końcówka. Portugalskie wino wzmacniane typu porto - rzecz, której trzeba spróbować.

18°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
tak leżakowanie
Symington Family Estates producent

opinia sommeliera

Przedstawiciel Porto w wersji Tawny, którą prywatnie przedkładam nawet ponad słynne Vintage. Długie, umiejętne tlenienie w beczkach wina wysokiej jakości, zawsze musi przynieść efekt w takiej postacji jak ta: welurowe taniny, delikatne aromaty bakalii, czekolady, konfitury z czereśni i przypraw korzennych, podbudowane subtelną kwasowością i niewyczuwalnie (do chwili!) wtopionym alkoholem. Desery czekoladowe, orzechowe, cygaro po kolacji. A tak naprawdę to lepszą połową siedzącą obok przed kominkiem.


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8,5ocena
25.07.2016

Porządne Tawny pełną gębą, budzące miłe skojarzenia z wiosennymi degustacjami w Porto. Dobry stosunek jakości do ceny - szczególnie w Polsce, gdzie porto nie wszystkich znanych dystrybutorów jest łatwo dostępne w przyzwoitych (=zbliżonych do lokalnych) cenach.

6ocena
03.03.2016

Rozczarowanie. Za tę cenę spodziewałam się fajerwerków. A jest to poprawne porto do sączenia. Następnym razem w tej cenie kupię dwie butelki innego :)

9,5ocena
24.02.2016

Świetne Tawny , ma w sobie wszystko to czego można się było spodziewać po Porto z Graham's ,dżem, czekolada, nuty bakaliowo-korzenne, alkohol z początku niewinny , daje o sobie znać w kolejnych łykach. Świetny aperitif, jeżeli ktoś nie próbował , a lubi wyraziste słodkie wina ,możne brać w ciemno.

10ocena
30.09.2011

Wyśmienite, szczególnie na jesienne/zimowe wieczory. Zachwyca barwą, nosem i złożonym smakiem z wyczuwalnymi orzechami i suszonymi śliwkami. Ja osobiście uważam, że ma w sobie dostojność koniaku, dlatego też nie łączyłbym go z deserami, gdyż sam w pełni wystarczy za najwspanialszy finał udanego obiadu.