Szampan Gosset Grand Rose Brut 2016 603729

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Szampan Gosset Grand Rose Brut 2016 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2016.

Szampan Gosset Grand Rose Brut 2016 603729

Różowe, Wytrawne 2016 0.75 L korek
Musujące Kategoria
AOC Champagne Apelacja
399.00 zł

podstawowa

dostępność: Średnia
34 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 2 głosów
4 nagrody winiarskie

Opis Gosset Grand Rose Brut

Szampan Gosset Grand Rose Brut to francuska różowa doskonałość – bestseller regionu Szampanii. Jak każdy szampan jest rozpoznawalny i ceniony przez smakoszy tego trunku. Są tacy, którzy szampany Gosset nazywają szampanami purystów, gdyż Gosset jest jednym z ostatnich domów szampana (drugi to Lanson), gdzie nie stosuje się zmiękczającej i wygładzającej wina fermentacji jabłkowo-mlekowej.

Szampan Gosset Grand Rose Brut dojrzewał 36 miesięcy na osadzie drożdżowym i zwiera 12% alkoholu. Kolor wina przypomina łososiowo-różowe płatki dzikich róż. Dodanie 8% czerwonego wina (winogrona Pinot Noir pochodzą z Ambonnay i Bouzy) nadają temu różowemu winu delikatny odcień i cudowną owocowość. Na podniebieniu szampan jest dobrze zbudowany. Doskonale równoważy w sobie świeżość i krągłość owoców. Charakteru nadaje nieco wyższa cytrynowa kwasowość, stanowiąca ciekawą odmianę przy zwykle milutkich poziomkowych aromatach szampanów rose. Warto jednak wspomnieć, że tutaj również odnajdziemy aromaty poziomkowo-truskawkowe to jednak świeższe, bardziej żywnie nieco bardziej mineralne - jak owoce po deszczu. Choć szampan jest młody to w piwnicy będzie nawet wzmacniał swoje piękno.

Opinie o winie Gosset Grand Rose Brut 2016


Aromat truskawek i różowego grejpfruta z nutą czerwonych pomarańczy i jagód, a także ciastek migdałowych. Podniebienie ma super żywą, mięsistą strukturę o świeżym smaku czerwonych owoców. Orzeźwiające, mineralne wykończenie. - James Suckling

Dom szampański GOSSET


Champagne GOSSET jest najstarszym domem winiarskim w Szampanii. Firma założona w 1584 roku w miejscowości Aÿ przez Pierra Gosset zajmowała się na początku handlem winami spokojnymi.

Champagne GOSSET jako jeden z ostatnich domów szampańskich unika stosowania fermentacji mlekowo-jabłkowej odpowiedzialnej za zmiękczanie i wygładzanie wina. Dzięki temu styl GOSSET charakteryzuje się jako ultra tradycyjny, surowy i wytrawny. Uniknięcie fermentacji jabłkowo-mlekowej, zachowuje ponadto wszystkie naturalne aromaty owocowe i umożliwia dłuższe dojrzewanie.

Prestiżowy francuski magazyn Revue du Vin de France umieścił GOSSET-a na 4 miejscu w rankingu Top 50 Champagne Brand!

Nagrody: Gosset Grand Rose Brut 2016


  • Robert Parker – 92/100
  • James Suckling– 92/100
  • Wine Enthusiast – 93/100
  • Wine Spectator – 93/100

6-8°C TEMP. PODANIA
CHAMPAGNE GOSSET producent

Charakterystyka Gosset Grand Rose Brut

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Świeże gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Gosset Grand Rose Brut

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
7ocena
01.03.2022

Siedem, ponieważ ta butelkę piłem dwa razy i za każdym razem było ok i nic poza tym, ale przez to ma potencjał gastronomiczny i tak też zostało opisane w degustacji w ciemno. Ten szampan ma w sobie dużo pestkowości i goryczy z sektora owoców charakterystycznych dla gatunki rose, ale brakuje w nim słodyczy owocowej dla dopełnienia bukietu która posiada np jeden z najlepszych dostępnych tu rose szampanów czyli Lalliera Rose Grand Cru. Wino natomiast ma potencjał do pairingu z owocami liczi, długodojrzewajacą wieprzowiną czy nawet do różnego rodzaju słodkich deserów. Także podwyższona ocena za potencjał gastronomiczny.