Wino Garmendia Tempranillo Merlot Seleccion 600935

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Garmendia Tempranillo Merlot Seleccion w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Garmendia Tempranillo Merlot Seleccion 600935

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
139.00 zł

podstawowa

57 sprzedanych butelek
9.50 średnia ocen: 1 głosów
90 ocena sommeliera

Opis Garmendia Tempranillo Merlot Seleccion

Hiszpańskie wino regionalne, będące połączeniem dwóch szczepów: Tempranillo i Merlot. Intensywny, ciemny kolor, bogate aromaty dojrzałych czerwonych owoców. Budowa dobra, z super długą końcówką, produkowane w ramach ekologicznych praktyk uprawy winorośli.Rocznik 2005 zdobył brązowy medal na konkursie Millesime Bio Francja 2011, a rocznik 2006 srebrny medal na konkusie Concours Mondial Bruxelles 2011.

17°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
24 leżakowanie
Bodegas y Vinedos Garmendia producent

Charakterystyka Garmendia Tempranillo Merlot Seleccion

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Garmendia Tempranillo Merlot Seleccion

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9.5ocena
10.12.2012

Przyznam, że długo przekonywałem się do zakupu tego wina - nie jestem fanem hiszpańskich win - uważam, że ciężko znaleźć perełki - większość jest tylko poprawna, ot do popicia. Skuszony jednak połączeniem tempranillo z merlotem postanowiłem, że zaryzykuję. I całkiem szczerze - nie wahałbym się żeby zrobić to ponownie! Piękny, mocno owocowy zapach zaraz przy otwarciu zwiastował ciekawe doznania. Trzeba było jednak trochę poczekać, aż wino dojdzie do odpowiedniej temperatury i trochę pooddycha (2 lata w beczce!). Kiedy to wino o ciekawym, brudno-czerwonym kolorze gotowe było do degustacji, zachwytów było co niemiara. Genialnie wywarzona głębia smaku i specyficznego posmaku tempranillo wraz z 'przeświami' owocowymi merlota - jednocześnie zachowując lekki charakter. Bardzo długi finisz, świetny posmak w ustach. Warto było przezwyciężyć awersję do win hiszpańskich - perełka, do której z pewnością jeszcze wrócę. 9,5/10