Wino Gaja Sori San Lorenzo Langhe D.O.C. 600340

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Gaja Sori San Lorenzo Langhe D.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Gaja Sori San Lorenzo Langhe D.O.C. 600340

Czerwone, Wytrawne 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOC Langhe Apelacja
0 sprzedanych butelek
- średnia ocen: 0 głosów
97 ocena sommeliera

opis wina

Angelo Gaja został właścicielem winnicy Sori San Lorenzo w 1964 roku i od tego momentu wytwarza jedno z najsłynniejszych win apelacji Langhe D.O.C. Sori oznacza w piemonckim dialekcie wierzchołek wzgórza z południowym zboczem. San Lorenzo (Św. Wawrzyniec) jest zaś patronem Alby. Wino o głębokiej czerwono-purpurowej barwie, pięknie zharmonizowanych zapachach czarnej porzeczki, ciemnych wiśni ze śladami jeżyn, nutami mineralnymi, ziołowymi i akcentami przypraw. Niezwykle złożone i skoncentrowane.

18°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
12 mies. w beczułkach, 1 rok w dużych kadziach leżakowanie
Gaja Via Torino producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Świeże gładkość
Ciężkie budowa

opinia sommeliera

Kiedy Gaja deklasował swoje Barbaresco, wielu kręciło nosem. Lecz Angelo doskonale wiedział co robi, dodając nieco Barbery do swoich potężnych win opartych na Nebbiolo. Wniosła ona do mocno ekstraktywnych, tanicznych i nasyconych win powiew lekkości i odrobinę nerwu. Wino potrafiące przeżyć dekady, a jednocześnie już teraz oferujące nam złożoność i rozpiętość aromatów niespotykaną w winach konkurencji.


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom