Wino Gaja Pieve Santa Restituta Sugarille Brunello di Montalcino D.O.C.G. 600351

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Gaja Pieve Santa Restituta Sugarille Brunello di Montalcino D.O.C.G. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Gaja Pieve Santa Restituta Sugarille Brunello di Montalcino D.O.C.G. 600351

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOCG Brunello di Montalcino Apelacja
469.00 zł

podstawowa

0 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 2 głosów
92 ocena sommeliera

Opis Gaja Pieve Santa Restituta Sugarille Brunello di Montalcino D.O.C.G.

Pochodzi z winnicy Sugarille, która jest częścią posiadłości Pieve Santa Restituta, należącej do rodziny Gaja. Gleby w winnicy, rozciągającej się na powierzchni dziesięciu akrów, składają się w głównej mierze z gliny i wapnia. Winorośle mają przeciętnie piętnaście lat. Winnica Sugarille pojawiła się w inwentarzu posiadłości Pieve Santa Restituta już w roku 1547. Intensywny, ciemny kolor; bogate, kompleksowe aromaty dojrzałych owoców - śliwek, dzikich wiśni i fiołków oraz delikatna nutka goździków i tytoniu. Elegancka struktura oraz dojrzałe, dobrze połączone garbniki. Złożone, długowieczne Brunello.

18°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
24 leżakowanie
The Gaja Winery producent

Charakterystyka Gaja Pieve Santa Restituta Sugarille Brunello di Montalcino D.O.C.G.

Rześko smak
Beczka aromat
Gładkie gładkość
Ciężkie budowa

opinia sommeliera

Pamiętam pierwsze podejście do tego rocznika Brunello od Gaja w roku 2004. Nawet okazja degustowania go w siedzibie producenta w malowniczym piemonckim Barbaresco nie zgasiła moich wątpliwości, co do idei toskańskiego projektu. Twarde, taniczne, prawie nieme, ostre, nie porwało nas. Kolejne spotkania z tym trunkiem, powoli rozwiewały moje poprzednie wspomnienia, by teraz, kiedy jest w pełni dojrzałe i gotowe na spotkanie ze światem, zaciągnąć mnie do łańcuszka zauroczonych. Aksamitne taniny, świetna, idealnie zintegrowana kwasowość, bogactwo aromatów czarnych, smażonych owoców posypanych cukierniczymi przyprawami, po dłuższej dekantacji dopełnionych aromatami olejków kwiatowych i tytoniu, nie pozwalają przestać cieszyć się każdym zakręceniem kieliszka i oglądaniem rezultatów. Chylę czoła i przepraszam za kiedyś dawno...


Oceny użytkowników o: Gaja Pieve Santa Restituta Sugarille Brunello di Montalcino D.O.C.G.

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom