Wino Fratelli Alessandria Barolo DOCG 604560

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Fratelli Alessandria Barolo DOCG w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Fratelli Alessandria Barolo DOCG 604560

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOCG Barolo Apelacja
349.00 zł

podstawowa

66 sprzedanych butelek
9.20 średnia ocen: 5 głosów

Opis Fratelli Alessandria Barolo DOCG

Włoska legenda w najlepszym wydaniu, czyli szczep Nebbiolo z apelacji Barolo. Wino dojrzewa przez 36 miesięcy w beczkach ze slawońskiego i francuskiego dębu, by następnie przez jeszcze 6 miesięcy leżakować w butelkach. Efektem w kieliszku jest niezwykła symfonia aromatów, od dzikich jagód, przez wiśnie, czarną porzeczkę, prażone migdały, fiołki, biały pieprz i subtelny anyż. W ustach potężna i kompleksowa budowa skrywa ekspresyjną kwasowość i wyraziste taniny, pozostawiając bardzo długi i esencjonalny finisz. Długowieczne wino, które podczas lat dojrzewania w piwniczce będzie się zmieniać i rozwijać charakter w kierunku balsamicznego, dojrzałego doświadczenia. Doceniane przez wielu renomowanych ekspertów, mogące pochwalić się wysoką punktacją u Roberta Parkera, Gambero Rosso czy w Wine Enthusiast. Doskonałe na prezent dla osób ceniących wielkie wina.

18°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
36 leżakowanie
Alessandria Fratelli producent

Charakterystyka Fratelli Alessandria Barolo DOCG

Brzytwa smak
Beczka aromat
Gładkie gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: Fratelli Alessandria Barolo DOCG

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
22.02.2023

Prawdziwie potężne, dobre barolo. Pełne tanin, maliny, skóra i fiołki w nosie, Dobre opicie narodzin dziecka ;)

10ocena
18.11.2021

Może już być nawet nieco nudnym nazywanie Barolo po raz kolejny królem Piemontu, królem Włoch czy nawet królem win. Ale jak inaczej, gdy mamy do czynienia z winem, o którym myśli się dłużej niż o życiu po kolejnym seansie filmów Paolo Sorrentino? Cały las owoców - maliny, jagody, jeżyny, wiśnie, porzeczki. Trochę migdałów, trochę orzechów. Klasyczne dla Nebbiolo fiołki i trochę przypraw. Nuty dębiny i dymu, zaczątek tytoniu. Potężna struktura pełna garbników i kwasowości. Wino długo się otwiera, a jego rozwój się dopiero zaczyna, warto jedną butelkę wrzucić do piwniczki na kolejnych parę lat i zobaczyć jak się zachowa na przestrzeni czasu. Trzy razy na tak.