Wino Finca Luzon Monastrell Organic Sin Sulfitos DOP Jumilla 2022 604782

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Finca Luzon Monastrell Organic Sin Sulfitos DOP Jumilla 2022 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2022.

Wino Finca Luzon Monastrell Organic Sin Sulfitos DOP Jumilla 2022 604782

Czerwone, Wytrawne 2022 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOP Jumilla Apelacja
54.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
598 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 8 głosów

Opis Finca Luzon Monastrell Organic Sin Sulfitos DOP Jumilla

Organiczne wino czerwone pochodzące z regionu Murcia w Hiszpanii, z apelacji Jumilla DO. Produkowane w 100% ze szczepu Monastrell w pełnej harmonii i z szacunkiem do środowiska, dodatkowo bez wykorzystania dodatku siarczynów podczas całego procesu winifikacji. Co więcej, do filtracji nie są wykorzystywane białka pochodzenia zwierzęcego, przez co wino odpowiadać będzie także osobom prowadzącym wegański styl życia.

To wino o niezwykle rześkim i owocowym charakterze, emanujące w kieliszku rubinem z refleksami ciemnej purpury. W bukiecie aromatów znalazły się owoce leśne z jeżyną na przedzie, uzupełniane przez akcenty przypraw i ziół z balsamicznym finiszem. Na podniebieniu owocowe i delikatne z harmonijną strukturą pełną przyjemnych tanin i soczystego doznania.

Kieliszek tego wina z sukcesami odnajdzie się przy desce przekąsek czy grillowanych warzywach. To także dobry wybór do dań opartych na ryżu i pastach. Dojrzewające sery i pieczone mięsa także będą niezwykle ukontentowane z takiego towarzystwa. Wino należy przechowywać w temperaturze około 17 stopni, zwłaszcza zważywszy na brak dodatku siarczynów mających właściwości konserwujące.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Bodegas Luzón producent

Charakterystyka Finca Luzon Monastrell Organic Sin Sulfitos DOP Jumilla

Delikatnie smak
Owoce aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Finca Luzon Monastrell Organic Sin Sulfitos DOP Jumilla

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8ocena
25.07.2023
Opinia zweryfikowana

Wino bardzo ciężkie, ale zarazem pełne smaku. Latem być może zbyt ciężkie, polecam w zimniejsze wieczory. Bardzo dobrze ustrukturyzowane.

16.02.2023
Opinia zweryfikowana

Chyba wszystkie wina, które Winezja sprowadza z tej winnicy oferują dobrą jakość przy rozsądnej cenie. Tu "organic" też faktycznie wspiera jakość.

8ocena

Monastrell z Jumilli często pada ofiarą nadmiernej beczki. Tutaj zaś mamy wino niskointerwencyjne bez dodatku siarczynów w czasie produkcji, w którym aromaty śliwki, jeżyn i jagód łączą się z korzennymi przyprawami i odrobiną mięsnej dzikości i minimalną nutą balsamiczną. W ustach bardzo krzepkie, pełne ale z ożywczą kwasowością i mocną, soczystą taniną.

8ocena
29.06.2022
Opinia zweryfikowana

Wino rześkie, o pięknym purpurowym kolorze. Dominuje smak owoców leśnych z przewagą jeżyn. Pasuje do dań z grilla, sałatek oraz potraw z warzyw.

9ocena
29.06.2022
Opinia zweryfikowana

Wino o zapachu przypraw z nutami czarnych owoców, wykonane w 100% z certyfikowanych ekologicznych winogron. Pyszne!!!

9ocena
28.04.2022

Przepyszne winko, połączenie lekkości z rozbudowanym smakiem i aromatem. Porównując do innych win z tego szczepu wychodzi o wiele łagodniej, bardziej owocowo, jednocześnie zostawiając gdzieś z tyłu pazur.

12.12.2021
Opinia zweryfikowana

Bardzo dobre wino - świeże, owocowe, rześkie i pełne w smaku. Moje określenie - „miękkie, aksamitne” na języku. Polecam dla miłośników lekkich ale treściwych win.

8ocena
18.11.2021

Wino, które doskonale wpasowuje się w dzisiejsze potrzeby. Z jednej strony mamy tu po prostu świetne wino z monastrella z Jumilli ze wszystkimi jego podstawowymi cechami - owocowość, przyprawy, smukła struktura, ciepły charakter. Z drugiej strony fajny akcent nawiązujący do zwiększających się potrzeb związanych ze zdrowym stylem życia. Czy takie wina będą się pojawiały coraz częściej?

6ocena
17.11.2021
Opinia zweryfikowana

Niestety mi to wino średnio smakuje, za bardzo owocowe, bez pazura, takie wino domu jakich wiele :( Przykro mi ja się pod tą butelką nie podpisuje.