Wino Esterhazy Single Cru Blaufrankisch Eiswein Burgenland 601426

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Esterhazy Single Cru Blaufrankisch Eiswein Burgenland w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Esterhazy Single Cru Blaufrankisch Eiswein Burgenland 601426

Białe, Słodkie 0,38 L korek
Spokojne Kategoria
159,00 zł podstawowa
25 sprzedanych butelek
9.88 średnia ocen: 4 głosów
93 ocena sommeliera

opis wina

Wyjątkowe, jedyne na Winezja.pl, wino lodowe. Rodzaj ten jest niezwykle rzadko spotykany. Winogrona pozostają na krzewie podczas mrozu, tracąc wodę i zyskując na ekstraktywności i słodkości. To właśnie z takich winogron powstał Esterhazy Single Cru Blaufrankisch Eiswein Burgenland - znakomite, białe wino, odkrywające przed nami delikatną słodycz miodu przełamaną harmonijną kwasowością oraz akcentem pikantniejszej gałki muszkatołowej. To austriackie słodkie wino powala swoją niezwykłą złożonością i doskonałym zbalansowaniem. Wino uzyskało 93 na 100 pkt w rankingu Wine Enthusiast.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
tak leżakowanie
Esterhazy Wein GmbH&CoKG producent

Charakterystyka wina

Słodkie jak miód smak
Owoce i minerały aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Esterhazy Single Cru Blaufrankisch Eiswein Burgenland

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena
01.01.2018

Bajeczne wino na specjalne okazje. Każda kropla warta swojej ceny. To wino lodowe, ale również "wino miodowe". Rzeczywiście miód i dojrzałe owoce (morela, brzoskwinia) dominują w aromacie. Polecam wszystkim, aby choć od święta skosztować tego wina. Oby zawsze było dostępne w sklepie Winezja.

25.10.2016

wino przyjemnie słodkie, o aromatach miodowych z nutą bardzo dojrzałej gruszki i lekką nutą mandarynki , w ustach przeważa ten pierwszy posmak; ta słodycz powinna być akceptowalna nawet dla tych, którzy za winem słodkim nie przepadają, bowiem całość jest zrównoważona i harmonijna. Po prostu niezależnie od smaku i koloru wina jakość broni się sama. Sugestie akompaniamentu kulinarnego: z gęsią wątróbką, z sernikiem z brzoskwinią i rodzynkami, z dojrzałym melonem.

18.06.2016

Wyśmienite wino , bardzo słodkie, pełne, o krągłej teksturze, w smaku dominują wyraźnie odczuwalne migdały w miodzie. Warte swojej ceny.