Wino Eroica Riesling 600998

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Eroica Riesling w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Eroica Riesling 600998

Białe, Wytrawne 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
79,99 zł podstawowa
111 sprzedanych butelek
9.33 średnia ocen: 6 głosów
91 ocena sommeliera

opis wina

Eroica Rielsing to zupełnie niecodzienne wino z USA. Jego aromat jest intensywny, wypełniony pomarańczami i mandarynkami i słodką limonką. W tle subtelnie przewijają się nuty mineralne. Kwasowość jest idealnie zbalansowana i cała kompozycja jest doprawdy imponująca. Świetny finisz, z posmakiem krzemowym.Rocznik 2008 otrzymał 89 punków od Wine Spectator Advance w kategorii "Best Value".

12°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
nie leżakowanie
Chateau Ste. Michelle producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Eroica Riesling

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8,5ocena
02.04.2016

Przede wszystkim mógłbym przysiąc, że jest to wino półsłodkie. Po drugie ma strasznie fajny zapach… cytrynowo-lemonkowy. Po trzecie bardzo fajnie się otwiera, na początku zacząłem narzekać na płytki smak, ale po chwili się bardzo ładnie otworzyło. W sumie wspominam je bardzo dobrze, jest bardzo jakieś…. a nawet bardzo bardzo jakieś ;) Polecam je schłodzić bardzo mocno i rozkoszować się smakiem!

9,5ocena
31.08.2015

Rewelacyjne i urocze na gorący dzień, jakich wiele było w tym roku

8ocena
28.12.2012

Bardzo ciekawy riesling. Mocno mineralny (w zapachu to trochę jak wermut) i owocowy. Jak na wytrawnego rieslinga - w smaku bardziej półsłodki. Smak głęboki i różnorodny. Ale tylko 8/10, bo liczyłem, że będzie bardziej wytrawny (na prawdę dziwi tyle słodyczy z takiego regionu). Więc raczej nazwałbym to wino babskim. Albo nieco szpryclowatym :)

10ocena
15.04.2012

Doskonałe! Warte swojej ceny, świetna mineralnosc, owoce... Bajka! Uwielbiam rieslingi, Reischgraf zyskał u mnie mocnego konkurenta.