Nowość
Wino Egri Korona Borhaz Egri Bikaver Eger 2016 604298

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Egri Korona Borhaz Egri Bikaver Eger 2016 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2016.

Wino Egri Korona Borhaz Egri Bikaver Eger 2016 604298

Czerwone, Wytrawne 2016 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
32,99 zł podstawowa
143 sprzedanych butelek
5,00 średnia ocen: 4 głosów

opis wina

Czerwone, wytrawne wino z regionu Eger ulokowanego na Węgrzech, kupażowane z lokalnych odmian winogron, z dominującym szczepem w postaci Kekfrankos. Owocowy i ekspresyjny charakter dopełnia dojrzałość, wynikająca z czasu spędzonego w dębowej beczce. W ustach wyczuwalna jest smukła struktura z dobrze wyważonym balansem pomiędzy kwasowością, a taninami, zakończona nutami wiśni i lekkiej pikanterii.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
leżakowanie
Egri Korona Borhaz producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Beczka aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
5ocena

Przyzwoita „bycza krew”, jeśli miałbym coś zarzucić, to dość niewiele jest ciała, sporo za to dziwnych marmoladowych posmaków. Czerwone porzeczki, czarne porzeczki, smażone śliwki węgierki. Można wypić, tradycyjnie najlepiej do grilla albo gulaszowej.

6ocena
27.09.2020

Poprawne wino domu, bez konkretnego wyrazu, trochę nijakie, ale bez dwóch zdań poprawne, tylko po co przy tylu dobrych i bardzo dobrych winach pić poprawne? Nie wrócę do tego wina i nie polecam go :(

1ocena
25.09.2020

Szanowni Państwo, to wino jest ohydne !!! Aromat tego wina przypomina aceton / zmywacz do paznokci. Po jednym łyku wino zostało wylane gdyż nie nadaje się do picia. Smak podobny do zapachu. Katastrofa, serdecznie odradzam.

8ocena
14.08.2020

Przyjemny i pijalny Bikaver z Egru. Po kilkunastominutowej dekantacji częstuje smakiem wiśni i czerwonej porzeczki, z dodatkiem pieprznej beczki i niezłych tanin. Polecam lekko je schłodzić, wtedy intensywność owocu jest jeszcze większa. Dobry stosunek cena/ jakość.