Wino Egon Müller Scharzhofberger Spätlese Mosel Saar Ruwer 601284

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Egon Müller Scharzhofberger Spätlese Mosel Saar Ruwer w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Egon Müller Scharzhofberger Spätlese Mosel Saar Ruwer 601284

Białe, Półwytrawne 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
QmP Mosel-Saar-Ruwer Apelacja
499,00 zł podstawowa
24 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 2 głosów
95 ocena sommeliera
2 nagrody winiarskie

opis wina

Ten Riesling klasy Spätelese, wychodzi spod ręki jednego z najlepszych winiarzy win niemieckich - Egona Müllera. Powstaje z owoców z późnych zbiorów. Wyraźnie wybija się ponad inne wina tej klasy swoją równowagą słodyczy i kwasowości z nutami mineralnymi w tle. Bardzo eleganckie i łagodne, z bukietem owocowym i wspaniale dojrzałymi owocami cytrusowymi.

Opinie o winie Egon Muller Scharzhofberger Riesling Spätlese 2012 QmP Mosel-Saar-Ruwer

„Absolutnie wspaniały! Aromat unoszący się z kieliszka jest cudowny i bardzo złożony: limonka, zielone jabłko, kwiat wiśni, odrobina mchu, kamień- łupek, benzyna, pyłek pszczeli i fiołek. Na podniebieniu wino jest złożone, bogate, czyste i pięknie skoncentrowane- z kwitnącą złożonością, solidnym kręgosłupem, żywą kwasowością oraz doskonałą długością.” - John Gilman

„Subtelne kwiatowe aromaty, nuty nektaru brzoskwiniowego, dojrzałej wiśni, białej rodzynki i olejku cytrynowego. Aksamitne, kremowe smaki owoców tropikalnych pozostają czyste i eleganckie dzięki orzeźwiającej kwasowości. Owocowe, przyprawowe i bogate, z czystym, delikatnie soczystym posmakiem. Czy Spätlese może być lepsze niż to? Być może, ale na razie jest to mój wybór.” - Vinous

Winnica Egon Muller

Weingut Egon Muller to posiadłość w Dolinie Saar, subregionie z Moseli w Niemczech. Znana zwłaszcza z produkcji doskonałych Rieslingów, zwłaszcza z winnic Scharzhofberg. Produkuje się tam wina w pełnej rozpiętości wytrawności – zarówno Kabinetta, Spatlese, Auslese czy Auslese Goldkapsel. W latach o odpowiednich warunkach powstają tam również słodkie wina rangi Beerenauslese, Trockenbeerenauslese i Eisweiny.

Warto również zwrócić uwagę na winnice Egona Mullera w Słowacji, gdzie pod etykietą Chateau Bela powstaje wyjątkowy Riesling pokazujący niesamowity potencjał tego szczepu również w granicach tego kraju.

Nagrody: Egon Muller Scharzhofberger Riesling Spätlese 2012 QmP Mosel-Saar-Ruwer

  • John Gilman – 95/100
  • Vinous – 94/100

8-10°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
nie leżakowanie
Weingut Egon Müller - Scharzhof producent

Charakterystyka wina

Milutko smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Lekkie budowa

Oceny użytkowników o: Egon Müller Scharzhofberger Spätlese Mosel Saar Ruwer

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom