Wino Egon Müller Scharzhofberger Spätlese Mosel Saar Ruwer 601844

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Egon Müller Scharzhofberger Spätlese Mosel Saar Ruwer w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Egon Müller Scharzhofberger Spätlese Mosel Saar Ruwer 601844

Białe, Półwytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
QmP Mosel-Saar-Ruwer Apelacja
399.00 zł

podstawowa

6 sprzedanych butelek
9.33 średnia ocen: 3 głosów
94 ocena sommeliera
1 nagrody winiarskie

Opis Egon Müller Scharzhofberger Spätlese Mosel Saar Ruwer

Kolejny doskonały rocznik od rewelacyjnego producenta Egona Müllera. Przepięknie świeży i czysty aromat uderza po otwarciu butelki Scharzhofberger Spätlese przypominający delikatne perfumy. Przyrównanie aromatu tego półwytrawnego wina do słodkich owoców cytrusowych chyba najbliżej opisuje harmonię dobrej kwasowości oraz słodyczy w tym winie. Egon Müller jest niezaprzeczalnie mistrzem co potwierdza kolejnym, znakomitym rieslingiem. Jancis Robinson oceniła ten rocznik na 18 pkt w skali do 20.

Opinie o winie Egon Muller Scharzhofberger Riesling Spätlese 2014 QmP Mosel-Saar-Ruwer

„Poranna rosa nad brzegiem rzeki Saary nie mogłaby być bardziej radosna niż świeży i czysty zapach emanujący z Scharzhofberger Spätlese. Delikatny aromat owoców cytrusowych pobudza zmysł węchu. Słodka cytryna to totalnie nieudolny opis, ale jest moją próbą uchwycenia kompozycji ożywczej kwasowości i słodkich cytrusów. Mrowienie w ustach wydaje się trwać wiecznie. Jeszcze może być surowe, na pewno już jest pyszne. Ludzie w moim wieku powinni pić to wino teraz, zaś młodzi milionerzy powinni je odłożyć.” - Jancis Robinson, 2015

„Scharzhofberger Riesling Spätlese z 2014 roku jest bardzo czysty i świeży w swojej mineralnej ekspresji, która przeplata się z aromatami białych owoców pestkowych. Pikantny i niezwykle dobrze ukierunkowany Riesling z jednego z największych terroir Rieslinga na naszej planecie. Świetne wino!” - Wine Advocate-Parker

Winnica Egon Muller

Weingut Egon Muller to posiadłość w Dolinie Saar, subregionie z Moseli w Niemczech. Znana zwłaszcza z produkcji doskonałych Rieslingów, zwłaszcza z winnic Scharzhofberg. Produkuje się tam wina w pełnej rozpiętości wytrawności – zarówno Kabinetta, Spatlese, Auslese czy Auslese Goldkapsel. W latach o odpowiednich warunkach powstają tam również słodkie wina rangi Beerenauslese, Trockenbeerenauslese i Eisweiny.

Warto również zwrócić uwagę na winnice Egona Mullera w Słowacji, gdzie pod etykietą Chateau Bela powstaje wyjątkowy Riesling pokazujący niesamowity potencjał tego szczepu również w granicach tego kraju.

Nagrody: Egon Muller Scharzhofberger Riesling Spätlese 2014 QmP Mosel-Saar-Ruwer

  • Robert Parker – 95/100
  • Wine Spectator – 92/100
  • Jancis Robinson – 18/20

8-10°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
nie leżakowanie
Weingut Egon Müller - Scharzhof producent

Charakterystyka Egon Müller Scharzhofberger Spätlese Mosel Saar Ruwer

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Egon Müller Scharzhofberger Spätlese Mosel Saar Ruwer

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena
02.06.2022

Wśród aromatów odnalazłam nutę miodu, brzoskwini i moreli. Wino potrzebuje też trochę czasu, aby w pełni się otworzyć Na podniebieniu smak cytryny, mandarynki, jabłka i gruszki. Dobrze zbalansowana kwasowość. Finisz długi.