Wino Egon Müller Scharzhofberger Spätlese Mosel Saar Ruwer 601844

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Egon Müller Scharzhofberger Spätlese Mosel Saar Ruwer w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Egon Müller Scharzhofberger Spätlese Mosel Saar Ruwer 601844

Białe, Półwytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
QmP Mosel-Saar-Ruwer Apelacja
399.00 zł

podstawowa

6 sprzedanych butelek
9.33 średnia ocen: 3 głosów
94 ocena sommeliera
1 nagrody winiarskie

Opis Egon Müller Scharzhofberger Spätlese Mosel Saar Ruwer

Kolejny doskonały rocznik od rewelacyjnego producenta Egona Müllera. Przepięknie świeży i czysty aromat uderza po otwarciu butelki Scharzhofberger Spätlese przypominający delikatne perfumy. Przyrównanie aromatu tego półwytrawnego wina do słodkich owoców cytrusowych chyba najbliżej opisuje harmonię dobrej kwasowości oraz słodyczy w tym winie. Egon Müller jest niezaprzeczalnie mistrzem co potwierdza kolejnym, znakomitym rieslingiem. Jancis Robinson oceniła ten rocznik na 18 pkt w skali do 20.

Opinie o winie Egon Muller Scharzhofberger Riesling Spätlese 2014 QmP Mosel-Saar-Ruwer

„Poranna rosa nad brzegiem rzeki Saary nie mogłaby być bardziej radosna niż świeży i czysty zapach emanujący z Scharzhofberger Spätlese. Delikatny aromat owoców cytrusowych pobudza zmysł węchu. Słodka cytryna to totalnie nieudolny opis, ale jest moją próbą uchwycenia kompozycji ożywczej kwasowości i słodkich cytrusów. Mrowienie w ustach wydaje się trwać wiecznie. Jeszcze może być surowe, na pewno już jest pyszne. Ludzie w moim wieku powinni pić to wino teraz, zaś młodzi milionerzy powinni je odłożyć.” - Jancis Robinson, 2015

„Scharzhofberger Riesling Spätlese z 2014 roku jest bardzo czysty i świeży w swojej mineralnej ekspresji, która przeplata się z aromatami białych owoców pestkowych. Pikantny i niezwykle dobrze ukierunkowany Riesling z jednego z największych terroir Rieslinga na naszej planecie. Świetne wino!” - Wine Advocate-Parker

Winnica Egon Muller

Weingut Egon Muller to posiadłość w Dolinie Saar, subregionie z Moseli w Niemczech. Znana zwłaszcza z produkcji doskonałych Rieslingów, zwłaszcza z winnic Scharzhofberg. Produkuje się tam wina w pełnej rozpiętości wytrawności – zarówno Kabinetta, Spatlese, Auslese czy Auslese Goldkapsel. W latach o odpowiednich warunkach powstają tam również słodkie wina rangi Beerenauslese, Trockenbeerenauslese i Eisweiny.

Warto również zwrócić uwagę na winnice Egona Mullera w Słowacji, gdzie pod etykietą Chateau Bela powstaje wyjątkowy Riesling pokazujący niesamowity potencjał tego szczepu również w granicach tego kraju.

Nagrody: Egon Muller Scharzhofberger Riesling Spätlese 2014 QmP Mosel-Saar-Ruwer

  • Robert Parker – 95/100
  • Wine Spectator – 92/100
  • Jancis Robinson – 18/20

8-10°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
nie leżakowanie
Weingut Egon Müller - Scharzhof producent

Charakterystyka Egon Müller Scharzhofberger Spätlese Mosel Saar Ruwer

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Egon Müller Scharzhofberger Spätlese Mosel Saar Ruwer

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
10ocena
(Doradca Klienta) 02.06.2022

Wśród aromatów odnalazłam nutę miodu, brzoskwini i moreli. Wino potrzebuje też trochę czasu, aby w pełni się otworzyć Na podniebieniu smak cytryny, mandarynki, jabłka i gruszki. Dobrze zbalansowana kwasowość. Finisz długi.