Wino Egon Müller Scharzhofberger Kabinett Mosel Saar Ruwer 2016 602554

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Egon Müller Scharzhofberger Kabinett Mosel Saar Ruwer 2016 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2016.

Wino Egon Müller Scharzhofberger Kabinett Mosel Saar Ruwer 2016 602554

Białe, Półwytrawne 2016 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
QmP Apelacja
655,00 zł podstawowa
dostępność: Niska
13 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów

opis wina

Przecudowny riesling od Egon Mullera - w zasadzie to powinno wyczerpać opis i zapewnić o wyjątkowości wina. To półwytrawne białe wino charakteryzuje się zielonymi refleksami w barwie. W nosie wyczuwalne są aromaty owocowe z odrobiną charakterystycznej nafty. Ten niemiecki riesling jest elegancki, rześki, przyjemnie mineralny i jedwabisty na podniebieniu. Znajdziemy w nim idealny balans pomiędzy słodyczą a kwasowością oraz cudnie długi finisz.

Opinie o winie Egon Muller Scharzhofberger Riesling Kabinett 2016 QmP Mosel-Saar-Ruwer

„Krystalicznie czysty z intensywną nutą ziołowo-mineralną, która jest pięknie uzupełniona aromatem jabłka. Finisz charakteryzuje się niepspotykaną świeżością alpejskiej łąki, której nie ma żaden inny kabinet z tego rocznika, którego próbowałem. Własnie to jest najbardziej ekscytująca rzecz w tym winie.” - James Suckling

Winnica Egon Muller

Weingut Egon Muller to posiadłość w Dolinie Saar, subregionie z Moseli w Niemczech. Znana zwłaszcza z produkcji doskonałych Rieslingów, zwłaszcza z winnic Scharzhofberg. Produkuje się tam wina w pełnej rozpiętości wytrawności – zarówno Kabinetta, Spatlese, Auslese czy Auslese Goldkapsel. W latach o odpowiednich warunkach powstają tam również słodkie wina rangi Beerenauslese, Trockenbeerenauslese i Eisweiny.

Warto również zwrócić uwagę na winnice Egona Mullera w Słowacji, gdzie pod etykietą Chateau Bela powstaje wyjątkowy Riesling pokazujący niesamowity potencjał tego szczepu również w granicach tego kraju.

Nagrody: Egon Muller Scharzhofberger Riesling Kabinett 2016 QmP Mosel-Saar-Ruwer

  • Wine Spectator – 92/100
  • Wine Enthusiast– 94/100
  • James Suckling– 93/100

10°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
Weingut Egon Müller - Scharzhof producent

Charakterystyka wina

Delikatnie smak
Owoce i minerały aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Egon Müller Scharzhofberger Kabinett Mosel Saar Ruwer

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom