Wino Egon Muller Scharzhofberger Auslese Mosel Saar Ruwer 600321

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Egon Muller Scharzhofberger Auslese Mosel Saar Ruwer w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Egon Muller Scharzhofberger Auslese Mosel Saar Ruwer 600321

Białe, Słodkie 0,75 L
Szczep
Spokojne Kategoria
QmP Apelacja
769,00 zł podstawowa
9 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów
98 ocena sommeliera
3 nagrody winiarskie

opis wina

Egon Müller to człowiek ikona, wina wychodzące spod jego ręki to arcydzieła. Ten Rielsing klasy Auslese został wykonany z owoców częściowo pokrytych szlachetną pleśnią (botritys cinerea). Niespotykana głębia i idealna harmonia i współgranie słodyczy z kwasowośćią. Przenikline, niebywale intensywne. W tle nuty miodu i białych kwiatów. Nie podawać do niczego. Należy spożyć solo ciesząc się jego zawartością. Jedno z najlepszych win niemieckich na świecie.

8-10°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
Nie leżakowanie
Weingut Egon Müller - Scharzhof producent

Charakterystyka wina

Słodkie jak miód smak
Owoce i minerały aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Wspaniały winiarz plus wyjątkowy rocznik. Czym to grozi? Ideałem! Tak właśnie znajduję Auslese Egona Mullera. Głębia i rozłożystość smaków w tak młodym winie prawie niespotykana, mineralność, kremowa konsystencja, przyjemna, nienachalna cytrusowo-cukiernicza słodycz i wręcz przykładowo wtopiona, podążająca za charakterem smaków kwasowość. Można połączyć z deserami, ale najlepiej albo cieszyć sie takim, jakie jest samo w sobie, albo odłożyć na 10, 20, 30 i tak dalej lat w piwniczce.


Oceny użytkowników o: Egon Muller Scharzhofberger Auslese Mosel Saar Ruwer

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom