Wino Egon Muller Scharzhof Mosel Saar Ruwer 2011 601078

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Egon Muller Scharzhof Mosel Saar Ruwer 2011 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2011.

Wino Egon Muller Scharzhof Mosel Saar Ruwer 2011 601078

Białe, Wytrawne 2011 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
QmP Mosel-Saar-Ruwer Apelacja
289,00 zł podstawowa
65 sprzedanych butelek
9,00 średnia ocen: 2 głosów
90 ocena sommeliera
2 nagrody winiarskie

opis wina

Riesling Scharzhof od legendy niemieckich win - Egona Mullera. Mimo tego, że jest wytrawny, to słodycz jest w tle delikatnie zarysowana. Barwa wina jest jasnożółta. W nosie wino jest niezwykle aromatyczne i świeże, z wyczuwalnymi akcentami jabłka, dojrzałych gruszek oraz odrobiny nafty, co jest charakterystyczne dla doskonałych rieslingów. Całość odznacza się świetnym balansem, nutami świeżych owoców cytrusowych i tropikalnych a także kamienną mineralnością.

10°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
0 leżakowanie
Weingut Egon Müller - Scharzhof producent

Charakterystyka wina

Delikatnie smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena
25.10.2016

GENIALNE! Mineralne aromaty zaskakują swoją czystością i słodyczą. Smak jest zniewalający! Przyjemne, delikatne z owocową słodyczą. Kupione jako prezent na pewno będzie strzałem w 10! Szybko znika z kieliszka... za szybko :)

8ocena

Nigdy nie przypuszczałam, że nuta słodyczy w rieslingach może być tak intrygująca. Zawsze wydawało mi się, że to dodatek zbędny. Jedak w tym wypadku… hm… bardzo interesujące zaskoczenie.