Wino Duorum Colheita Douro D.O.C 600780

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Duorum Colheita Douro D.O.C w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Duorum Colheita Douro D.O.C 600780

Spokojne Kategoria
DOC Douro Apelacja
89.99 zł

podstawowa

142 sprzedanych butelek
8.64 średnia ocen: 7 głosów
85 ocena sommeliera
4 nagrody winiarskie

Opis Duorum Colheita Douro D.O.C

Wspaniałe wino portugalskie, będące kupażem lokalnych szczepów: Touriga Francesa, Touriga Nacional i Tinta Roriz. Zostało stworzone w Dolinie Douro i charakteryzuje się intensywną, czerwoną barwą. Nos zdominowany jest dojrzałym, ciemnym owocem - znajdziemy tu porzeczkę, śliwkę i delikatne niuanse dębowe. W ustach jest mocno zbudowane, z harmonijnymi owocami i dobrą kwasowością. Taniny są dojrzałe i świetnie wkomponowane w całość. Długa i niebywale intensywna końcówka. Rocznik 2008 Robert Parker przyznał 89 punktów!.

17°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
6 leżakowanie
Duorum Vinhos SA producent

Charakterystyka Duorum Colheita Douro D.O.C

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Świeże gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Duorum Colheita Douro D.O.C

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
7ocena
13.03.2015

Doceniam, ale jak dla mnie zbyt przeważa kwasowość.

7ocena

Bardzo wyraziste, by nie rzec ciężkie, mocne wino. Bardziej męskie niż żeńskie. Facetowi pasuje, ja podeszłam z pewną rezerwą. On skończył butelkę i pochwalił. Czy ja mam tu coś do gadania?

8.5ocena
26.11.2011

Producent zaskoczył mnie po raz kolejny nad wyraz pozytywnie. Ukłon należy się Winezji, która wynajduje wina niezwykłe, bo atrakcyjne cenowo, trzymające równy wysoki poziom i dodatkowo jeszcze mające to "coś", jakiś indywidualny rys, jakąś zgrabniutką wisienkę na torcie. Po prawdzie śliweczka bardziej tu niż wisienka, odziana na domiar w atłas śliwianego czaru, cząstka Portugalii skryta w niepozornej butelce kompletnego wina. Można zapraszać przyjaciół i nie powstydzić się nowej znajomości. PS. Wypowiedź dotyczy rocznika 2008.