Wino Drouhin Cote de Beaune A.O.C. Blanc 2016 600102

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Drouhin Cote de Beaune A.O.C. Blanc 2016 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2016.

Wino Drouhin Cote de Beaune A.O.C. Blanc 2016 600102

Białe, Wytrawne 2016 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Cote de Beaune Apelacja
179,40 zł promocyjna
299,00 zł podstawowa
dostępność: Średnia
166 sprzedanych butelek
9,25 średnia ocen: 2 głosów
86 ocena sommeliera

opis wina

Cote de Beaune to jeden z regionów w Burgundii, w którym znajduje się kilkadziesiąt mniejszych apelacji wyspecjalizowanych w produkcji win czerwonych, tymczasem to jest wino białe, wyprodukowane z odmiany Chardonnay. Joseph Drouhin Blanc to wino odznaczające się czystym aromatem i delikatnym poziomem kwasowości. W ustach jest dobrze zbudowane, z dużą ekstrakcją i skoncentrowaną fakturą. W tyle przewijają się niuanse akacji. Jednym zdaniem - klasyka wśród białych burgundów.

8-10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
tak leżakowanie
Maison Joseph Drouhin producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
24.03.2011

Wino o uroczym bukiecie suszonych ziół, siana, skórki grapefruita w delikatnie słodkiej śmietance. Aromaty wyraźne aczkolwiek subtelne, raczej czekają na odkrycie niż narzucają się. W ustach lekka maślaność, grapefruit, gruszka z jabłkiem ze świetnie zrównoważoną kwasowością. Dobrze komponowałoby np. z sushi, ale i samo w zupełności wystarczy. Ten biały burgund jest jak pierwszy oddech lata na pożegnanie wiosny. Dla zakochanych na wieczór przy świecach. W skali 0-10: 9,1 pkt.