Wino Drouhin Corton Grand Cru A.O.C. 600097

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Drouhin Corton Grand Cru A.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Drouhin Corton Grand Cru A.O.C. 600097

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Corton Grand Cru Apelacja
0 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów
92 ocena sommeliera

opis wina

Najwyższej jakości wino burgundzkie, złożone w 100% z pinot noir. Intensywne o rubinowej barwie i zapachu wiśni, leśnych owoców, truskawek, ściółki leśnej, typowym dla lokalnych win. Mocne, sycące z długim finiszem. Długowieczne.

18°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
14-18 leżakowanie
JOSEPH DROUHIN producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Świeże gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Drouhin, jako jeden z niewielu winiarzy-negocjantów, potrafi odnaleźć się w wielu stylach Burgundii, od Chablis po Beaujolais. Corton tego producenta po raz pierwszy miałem okazję próbować lata temu, i z każdym kolejnym rocznikiem nie zawodzi. Kremowa konsystencja, nieco jeszcze nachalna beczkowość, soczyste taniny i szerokie spektrum aromatów, skupionych wokół konfitury z żurawiny, po dekantacji na pewno zadowolą niejednego miłośnika wielkich win, szczególnie razem z dziczyzną lub grzybami. A dla tych bardziej cierpliwych: kupić, zakopać w piwnicy i odnaleźć za kilka (-naście?) lat i cieszyć się aromatami niespotykanymi w winach innych regionów winiarskich, przywodzącymi na myśl bożonarodzeniowy kompot z suszonych owoców wymieszany z nutami "wiejskiego obejścia". Przynajmniej tak go pamietam razem z moimi współbiesiadnikami z "Le Halabarde" w Beaune...


Oceny użytkowników o: Drouhin Corton Grand Cru A.O.C.

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom