Wino Drouhin Corton Grand Cru A.O.C. 600097

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Drouhin Corton Grand Cru A.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Drouhin Corton Grand Cru A.O.C. 600097

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Corton Grand Cru Apelacja
0 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów
92 ocena sommeliera

Opis Drouhin Corton Grand Cru A.O.C.

Najwyższej jakości wino burgundzkie, złożone w 100% z pinot noir. Intensywne o rubinowej barwie i zapachu wiśni, leśnych owoców, truskawek, ściółki leśnej, typowym dla lokalnych win. Mocne, sycące z długim finiszem. Długowieczne.

18°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
14-18 leżakowanie
JOSEPH DROUHIN producent

Charakterystyka Drouhin Corton Grand Cru A.O.C.

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Świeże gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Drouhin, jako jeden z niewielu winiarzy-negocjantów, potrafi odnaleźć się w wielu stylach Burgundii, od Chablis po Beaujolais. Corton tego producenta po raz pierwszy miałem okazję próbować lata temu, i z każdym kolejnym rocznikiem nie zawodzi. Kremowa konsystencja, nieco jeszcze nachalna beczkowość, soczyste taniny i szerokie spektrum aromatów, skupionych wokół konfitury z żurawiny, po dekantacji na pewno zadowolą niejednego miłośnika wielkich win, szczególnie razem z dziczyzną lub grzybami. A dla tych bardziej cierpliwych: kupić, zakopać w piwnicy i odnaleźć za kilka (-naście?) lat i cieszyć się aromatami niespotykanymi w winach innych regionów winiarskich, przywodzącymi na myśl bożonarodzeniowy kompot z suszonych owoców wymieszany z nutami "wiejskiego obejścia". Przynajmniej tak go pamietam razem z moimi współbiesiadnikami z "Le Halabarde" w Beaune...


Oceny użytkowników o: Drouhin Corton Grand Cru A.O.C.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.