Wino Drouhin Charmes-Chambertin Grand Cru A.O.C. 600734

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Drouhin Charmes-Chambertin Grand Cru A.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Drouhin Charmes-Chambertin Grand Cru A.O.C. 600734

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Charmes-Chambertin Grand Cru Apelacja
499.00 zł

podstawowa

3 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów
90 ocena sommeliera

Opis Drouhin Charmes-Chambertin Grand Cru A.O.C.

Joseph Drouhin i jego Grand Cru z apelacji Charmes-Chambertin to jedno z najwspanialszych win z Burgundii. Jego kolor przypomina połyskliwą, niezbyt intensywną jasną czerwień. W nosie spotykamy maliny, czarną porzeczkę, lukrecję i przyprawy. W tle pojawiają się dodatki - róża, fiołek, leśna ściółka i mech. Skomplikowane, nieoczywiste i bardzo złożone. Równowaga kwasowości i ciała z garbnikami utrzymana na poziomie świadczącym o mistrzowskiej ręce twórcy tego wina. 100% Pinot Noir oznacza 150% satysfakcji. Wino francuskie do wieloletniego leżakowania w piwnicy.

16°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
14-18 leżakowanie
Maison Joseph Drouhin producent

Charakterystyka Drouhin Charmes-Chambertin Grand Cru A.O.C.

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Drouhin Charmes-Chambertin Grand Cru A.O.C.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.