Wino Drouhin Chablis-Vaudesir Grand Cru A.O.C. 2008 600083

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Drouhin Chablis-Vaudesir Grand Cru A.O.C. 2008 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2008.

Wino Drouhin Chablis-Vaudesir Grand Cru A.O.C. 2008 600083

Białe, Wytrawne 2008 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Chablis-Vaudesir Grand Cru Apelacja
319,00 zł podstawowa
13 sprzedanych butelek
10,00 średnia ocen: 2 głosów
92 ocena sommeliera

opis wina

Chablis Vaudesir Grand Cru - jeden z siedmiu najszlachetniejszych klimatów w Chablis rodzi wina, które mają prawo do apelacji Grand Cru. Posiadają doskonałą równowagę, pełnię i absolutną kondensację mineralnych smaków Chablis. Potrzebują od pięciu do dziesięciu lat leżakowania, by odsłonić prawdziwą wartość tego wina.

12°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Maison Joseph Drouhin producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Chablis Grand Cru zawsze rodzi duże oczekiwania, choć nie każde jest w stanie im sprostać. Tak samo bywało z Vaudesir Drouhina, który jak widać, wyciągnął wnioski i aktualnie bardziej szanuje swoją pracę w winnicy. I choć mamy do czynienia z winem potraktowanym nową dębiną, to jednak ekspresja owocu, z którego powstało, jest o wiele wyraźniejsza niż kiedyś. Dzięki temu cieszy zwiewnością aromatów i mineralnym rysem, oprawionymi w esencjonalną posturę, wykończoną źródlanym finiszem. Oby winiarz ten trend utrzymał, i więcej od niego chcieć nie będziemy.


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom