Wino Drouhin Beaune Clos Des Mouches 1-er Cru Recolte Du Domaine 2016 604772

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Drouhin Beaune Clos Des Mouches 1-er Cru Recolte Du Domaine 2016 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Drouhin Beaune Clos Des Mouches 1-er Cru Recolte Du Domaine 2016 604772

Czerwone, Wytrawne 0.75 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Beaune Apelacja
769.00 zł

podstawowa

0 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Drouhin Beaune Clos Des Mouches 1-er Cru Recolte Du Domaine 2016

Drouhin Clos des Mouches 1-Er Cru Beaune A.O.C. czerwone wytrawne wino. Winnica znajduje się na południowym krańcu apelacji Beaune, obok Pommard. Historia znaczenia „Mouches” we francuskim oznacza muchy a „clos” ogrodzenie winnicy – w lokalnym języku muchy miodowe bardziej jako pszczoły. Clos des Mouches jest to pierwsza działka nabyta przez Murice’a Drouhina syna założyciela. Gleba to połaczenie gliny i wapienia, jest to lekkie połączenie dzięki czemu wina nabierają większej finezji. Winorośle mają mniej więcej 39lat. Uprawa biologiczna winorośli oraz biodynamiczna od około 1990roku. Zbiory ręczne oraz sortowanie przez człowieka w razie potrzeby. Maceracja od 2 do 3 tygodni, z najwyższą kontrolą fermentacji aby wino miało jak najlepszy kolor oraz konsystencję. 20% wina starzeje się w nowych beczkach z dębu francuskiego przez 14-18 miesięcy.

Jest wyjątkowe wino o kolorze ciemnoczerwonego rubinu. Wino jest świeże i intensywne w zapachu jak dla młodych win. W aromatach dużo czerwonych owoców na przykład wiśni, maliny i jeżyn. Lekka nuta słodyczy lukrecji i dymność. Podczas napowietrzania wydobywa się więcej aromatów ziemi i tytoniu. Wino nie jest ciężkie z krągłymi taninami i harmonijną kwasowością.

Wino można łączyć z potrawami z dziczyzny, wędzonych ryb ze względu na dymne nuty w winie, pasztety z Foie Gras z dżemem z borówek lub żurawiny oraz drób. Wino podawać w temperaturze 16-18°C.

Nagrody:
Robert Parker – 91/100
James Suckling – 95/100
Tim Atkin – 94/100

15°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
18 leżakowanie
JOSEPH DROUHIN producent

Charakterystyka Drouhin Beaune Clos Des Mouches 1-er Cru Recolte Du Domaine 2016

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Jedwab gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Drouhin Beaune Clos Des Mouches 1-er Cru Recolte Du Domaine 2016

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom