Wino Drouhin Beaujolais-Villages A.O.C. 600091

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Drouhin Beaujolais-Villages A.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Drouhin Beaujolais-Villages A.O.C. 600091

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Beaujolais Villages Apelacja
54.99 zł

podstawowa

163 sprzedanych butelek
7.60 średnia ocen: 5 głosów
85 ocena sommeliera

Opis Drouhin Beaujolais-Villages A.O.C.

Beaujolais-Villages zawsze powstaje ze szczepu Gamay. Francuskie wina, zwłaszcza te z Burgundii słyną ze swojej klasy. W tym przypadku mamy do czynienia z winem stosunkowo lekkim, z aromatami świeżej wisienki, śliwki, maliny, truskawki, w tle odrobinę wyczuwalne banany i aromaty fiołkowe. Najlepiej smakuje gdy jest młode i lekko schłodzone. Będzie znakomitym towarzyszem lekkich przystawek i wędlin.

16-18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Nie leżakowanie
Maison Joseph Drouhin producent

Charakterystyka Drouhin Beaujolais-Villages A.O.C.

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Bajeczne wino gastronomiczne. Energiczne, bez agresji, solidnie owocowe, dobrze kwasowe i ekspresyjne. Klasyk przy łączeniu z potarwami wielu sortów, od sałat aż po pieczyste. Koniecznie lekko schłodzone.


Oceny użytkowników o: Drouhin Beaujolais-Villages A.O.C.

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
16.02.2017

Wino do których na pewno warto wracać. Lekkie to dobre słowo żeby zarysować smak tego wina. Co ciekawe barwa i zapach mówią co innego.

9ocena

No i to jest Beaujolais, które warte jest swojej marki. Prawdziwe wino, a nie marketingowy produkt. Super.

10ocena

Wspaniałe! Moim zdaniem ma to coś, za co warto zapłacić kilka złotych więcej, niż za zwykłe Beaujolais. Już za tydzień wielkie święto regionu Beaujolais, więc jeśli ktoś ma ochotę je uczcić, a nie przepada za Nouveau to to wino będzie do tego idealne. Piękny aromat słodkich owoców, z ciekawą nutą toffi. W smaku przyjemnie połączone delikatne taniny z wyraźną kwasowością, a także lekkimi słodkimi nutami. Genialne lekkie wino, które nie jest jednocześnie płaskie i nijakie.