Wino Dourthe No 1 Bordeaux A.O.C. Rouge 600105

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Dourthe No 1 Bordeaux A.O.C. Rouge w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Dourthe No 1 Bordeaux A.O.C. Rouge 600105

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
AOC Bordeaux Apelacja
59.99 zł

podstawowa

217 sprzedanych butelek
7.75 średnia ocen: 10 głosów
87 ocena sommeliera

Opis Dourthe No 1 Bordeaux A.O.C. Rouge

Dourthe N°1 Rouge przez 12 miesięcy dojrzewa w nowych beczkach dębowych. To klasyczne wino z Bordeaux odwdzięcza się wykwintnym bukietem, z taninami pięknie zaokrąglonymi poprzez dojrzewanie w dębie. Smak wyraźnie łagodny, ale jednocześnie wyrazisty, świetnie zbalansowany. Klasyka wśród win francuskich - kupaż Merlot i Cabernet Sauvignon.

17°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Vins Et Vignobles Dourthe producent

Charakterystyka Dourthe No 1 Bordeaux A.O.C. Rouge

Delikatnie smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Dourthe No 1 Bordeaux A.O.C. Rouge

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
7ocena
26.09.2014

Bukiet bardzo przyjemny, owocowy. W smaku zbalansowane, łagodne z delikatną nutą beczki i właściwie tyle. Oczywiście nie oczerniam tego wina, ale uważam że jest po prostu poprawne. Czasami są takie dni, że ma się ochotę wypić coś nieskomplikowanego a zarazem dobrego. Chociaż mogłoby być odrobinę tańsze.

6.5ocena
13.10.2013

Najlepsze słowo opisujące to wino to słowo "poprawne". Dość mocne, lekkie posmaki, konkretne taniny, ale nic szczególnego, nic za co można by bić brawo. A cena dość wysoka. Dlatego moja ocena to nie więcej nić 6,5/10.

6.5ocena
21.09.2011

Cenię winezję, że nie promuje złych win. To również nie jest złe. Ale... No właśnie : ale. Trochę owoców, trochę beczki, zaakcentowany przedłużony finisz i gładkie podniebienie. Jest okrągłe i akuratne. Trochę z niego przemysłowy McBordeaux. Bez wyrazu. Kosztujmy mając apetyt na winiarskiego niezgorszego fastfooda.

18.04.2011

Choć w opisie aromat jest bardziej owocowy a budowa zrównoważona. delektując się tym trunkiem nie można powiedzieć że jest owocowo i miło, za to jest elegancko! Idealny towarzysz potraw. Wino zachęca by jeść dalej, ucztować, łączyć je z potrawami.

4ocena

W opisie wino ma łagodny smak, ale na moje podniebienie jest nieco przyciężkie. Widzę, czuję i smakuję ten trunek wyłącznie jako dodatek do smacznego dania. Najlepiej mięsnego.