Wino Domaine Fevre Chablis 1-er Cru 'Vaulorent' AOC Chablis 2019 604852

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Domaine Fevre Chablis 1-er Cru 'Vaulorent' AOC Chablis 2019 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Domaine Fevre Chablis 1-er Cru 'Vaulorent' AOC Chablis 2019 604852

Białe, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Chablis Premier Cru Apelacja
269.00 zł

podstawowa

31 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Domaine Fevre Chablis 1-er Cru 'Vaulorent' AOC Chablis 2019

Chablis 1er Cru Vaulorent to doskonałe, białe, francuskie wino wyprodukowane ze szczepu chardonnay w regionie Burgundii, w apelacji Chablis. Wyjątkowe terroir klasy 1er Cru, w którym uprawiane są winogrona gwarantują doskonałą jakość wina, które dodatkowo nabiera swego charakteru przez minimum 12 miesięcy leżakując na drożdżowym osadzie. 20% wina leżakuje w nowych beczkach z dębu francuskiego.

W nosie wyczuwalny jest owocowy bukiet z przełamany świeżością cytrusów oraz mineralnością pochodzącą z terroir. Dodatkowo paleta wzbogacona jest słodyczą wanilii i miodu pochodzącą od beczki. Wino jest szlachetne, gładkie, eleganckie, doskonałe na ważne okazje oraz prezenty. Długi finisz pełen solidnej struktury i esencjonalnego smaku doskonale podsumowuje niecodzienną jakość wina i charakter regionu.

Chablis 1er Cru Vaulorent to doskonały kompan do talerza owoców morza, ryb, a także talerza przekąsek. Świetnie poradzi sobie także z daniami opartymi na białym mięsie. Orzeźwiający, acz wyrazisty charakter wina sprawdzi się także podczas solowych degustacji. To przedstawiciel topowych siedlisk legendarnego regionu Chablis co sprawia, że to doskonałe wino degustacyjne, które reprezentuje najlepsze cechy lokalnego terroir.

Winnica Domaine Fevre

Historia winnic Domaine Fevre rozpoczyna się w okolicach XIX i XX wieku, kiedy to znacząco zaczęły rozwijać się uprawy winorośli w regionie Chablis pod okiem Marcela Fevre. W XX wieku, gdy piecze przejął Bernard Fevre zakupione zostały ziemie w Chablis Grand Cru oraz Chablis Premier Cru.

Głównym założeniem rodziny w pracy nad rozwojem winnic jest jak najmniejsza ingerencja w winorośl, tak aby ta w naturalny sposób reprezentowała swoje wyjątkowe i niepowtarzalne terroir. Dodatkowo dużą wagę przywiązuje się tam również do żrównoważonego prowadzenia winorośli z technikami przyjaznymi dla środowiska. Stąd też zwłaszcza w ziemiach Grand Cru oraz 1er Cru wybrano w pełni organiczne podejście do upraw, wychodzące z założenia że tylko najlepszej jakości grona mogą owocować wybitnym winem.

Nagrody: Domaine Fevre Chablis 1-er Cru 'Vaulorent' AOC Chablis 2019

  • Decanter – 89/100

12°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Domaine Nathalie et Gilles Fèvre producent

Charakterystyka Domaine Fevre Chablis 1-er Cru 'Vaulorent' AOC Chablis 2019

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Świeże gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Francuska ikona bieli, kredy i krzemu z nutą oczywiście francuskiej deski. Domaine Fevre Chablis kochają ostrygi i wszelkie owoce morza. Zawsze eleganckie, dostojne i piękne. Idealne na prezent.


Oceny użytkowników o: Domaine Fevre Chablis 1-er Cru 'Vaulorent' AOC Chablis 2019

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.